Teorije zarote: bo Anžetu Logarju uspelo prevzeti...

Afera ogroža von der Leyenovo politično prihodnost, saj poteka v obdobju pred evropskimi volitvami, Odkrito.si

STA
0 07.11.2021 22:49:39

Milanski derbi brez zmagovalca

Reuters
V italijanskem nogometni ligi je bil danes na sporedu 175. prvenstveni derbi med Milanom in Interjem. Končal se je z delitvijo točk (1:1). Črno-modri, na tej tekmi so igrali v vlogi gostov, so imeli na voljo dve enajstmetrovki, zabili pa so si tudi avtogol, sicer pa je slovenski vratar Samir Handanović v vratih dobro opravil svojo nalogo.

Napoli in Milan sta tako ostala na vrhu prvenstvene lestvice, imata 32 točk. Sedem točk zaostanka ima zadnji prvak Inter, četrta pa je Atalanta z 22.

Milanski derbi se je začel zelo burno, Inter pa je imel v prvem polčasu kar dve enajstmetrovki. Izkoristili so eno, tisto, s katero so povedli prek Hakana Calhanogluja v 11. minuti. Šest minut kasneje so si črno-modri sami zabili gol, ko je z glavo Handanovića premagal Stefan de Vrij. V 27. minuti je imel Inter priložnost za vnovično vodstvo, a je Lautaro Martinez strel z bele pike zgrešil. Gosti so imeli ob koncu prvega dela še dve lepi priložnosti, strel Nicolu Barelli so rdeče-črni blokirali na golovi črti, Martinez pa je le za las zgrešil vrat.

V drugem polčasu sprva ni bilo veliko priložnosti, terensko premoč pa je imel Inter, a je ni uspel kronati. Arturo Vidal je imel v 72. minuti najlepšo priložnost za goste v drugem delu, a mu je nevaren strel blokiral Pierre Kalulu. Za rdeče-črne, ki so se prebudili šele v zadnje četrt ure, pa je Zlatan Ibrahimović v 83. minuti iz prostega strela močno sprožil skozi živi zid, a je Handanović odlično posredoval. V 90. minuti je bil slovenski vratar že premagan, a ga je po strelu Alexisa Saelemaekersa rešila vratnica, Franck Kessie pa je v nadaljevanju akcije zgrešil.

Na preostalih današnjih tekmah je Venezia, za katero je slovenski reprezentant Domen Črnigoj odigral prvi polčas, v 12. krogu italijanskega nogometnega državnega prvenstva ugnala Romo s 3:2 (1:2). Po prvem polčasu je sicer bolje kazalo Rimljanom, ki so vodili z 2:1 po zadetkih Eldorja Šomurodova (43.) in Tammyja Abrahama (45.). Za domače je v tretji minuti zadel Mattia Caldara. V drugem polčasu pa sta za preobrat in tretjo zmago v sezoni poskrbela Mattia Aramu (65.) in David Okereke (74.).

Beneški klub je tako napredoval na 15. mesto, varovanci Portugalca Joseja Mourinha pa so zdrsnili na šesto in imajo 13 točk zaostanka za vodilnim Napolijem.

Slednji je danes gostil Verono, tako kot Milan ostal neporažen po dvanajstih tekmah, a iztržil le remi. Verona je povedla v 13. minuti po golu Giovannija Simeoneja, pet minut kasneje pa je izenačil Giovanni Di Lorenzo. Verona je zaključek dvoboja dočakala le z devetimi igralci v polju, potem ko sta bila izključena Daniel Bessa in Nikola Kalinić, a Neapeljčani v petih minutah sodnikovega dodatka niso uspeli streti gostov.

Slovenski reprezentančni vratar Vid Belec, ki je branil celo tekmo, je bil s Salernitano nemočen proti Laziu. Iz svoje mreže je pobral tri žoge, potem ko so bili za Rimljane natančni Ciro Immobile (31.), Pedro (36.) in Luis Alberto (69.). Salernitana ostaja predzadnja, Lazio pa je z 21. osvojeno točko prehitel Romo na petem mestu.

V popoldanskem sporedu sta se zmag veselila tudi Bologna in Udinese. Prva je z 2:1 ugnala Sampdorio, Videmčani pa so bili po preobratu boljši od Sassuola s 3:2.

V soboto je Atalanta Josipa Iličića, ta je v igro vstopil v 63. minuti, v gosteh premagala Cagliari z 2:1, Juventus je z 1:0 doma premagal Fiorentino, Spezia pa je bila z 1:0 boljša od Torina.

Že v petek sta se Empoli in Genoa razšla brez zmagovalca (2:2). Leo Štulac je za Empoli igral do 59. minute, Petar Stojanović pa je manjkal zaradi rumenih kartonov. Remi je bil usoden za trenerja Genoe Davideja Ballardinija, na klopi pa ga je danes zamenjal sloviti Andrij Ševčenko.

Značke: nogomet, italija