144912

Prvaki strli Kopitarjeve kralje šele po podaljških

Avtor: Marko Premrl
15. 12. 2021, 08.56

Slovenski hokejist Anže Kopitar je z Los Angeles Kings v podaljšku z 2:3 izgubil proti prvakom severnoameriške lige NHL, Tampa Bay Lightning. Zmagoviti zadetek za domačo ekipo je dosegel Mathieu Joseph le 50 sekund po tem, ko je imel slovenski as samostojni napad.

Kopitar se je v tretji minuti podaljška sam znašel v protinapadu. V zaključku je z dvojno potezo streljal, a se je z izjemno obrambo izkazal vratar Tampe Andrej Vasilevskij.

Joseph je nato odločil tekmo manj kot minuto pozneje. Na robu prekrška je ukradel plošček in hitro sprožil napad 2-na-1, ki ga je zaključil z uspešnim strelom za 18. zmago Tampe v tej sezoni in šesto na zadnjih sedmih tekmah.

Moštvi sta pred tem v rednim delom zadeli vsaka po dvakrat. V prvi tretjini je za vodstvo Los Angelesa v 10. minuti zadel Drew Doughty, podajo je med drugim prispeval Kopitar, v 19. minuti pa je izenačil Victor Hedman. Gostje so nato povedli v prvi minuti druge tretjine prek Viktorja Arvidssona, a je Tampa znova izenačila – v 15. minuti druge tretjine je zadel Taylor Raddysh.

Los Angeles po porazu ostaja z izkupičkom 12 zmag, desetih porazov in petih porazov po podaljšku na šestem mestu pacifiške skupine. Kopitar in soigralci bodo naslednjo tekmo igrali v gosteh proti Florida Panthers v noči na petek.

VIR: STA

1

2

Ante Šimundža: Nas ne zanimajo njihove, njih pa ne naše zadeve (VIDEO)...Več

3

Martin Milec pred derbijem z Olimpijo: Ranjen lev je vedno najbolj nevaren (VIDEO)...Več

1

Pihler pred večnim derbijem: Želimo nadaljevati pozitivno rezultatsko serijo...Več