Rokas Jokubaitis in Sergi Martinez se veselita prestižne zmage.   Foto: EPA
Rokas Jokubaitis in Sergi Martinez se veselita prestižne zmage. Foto: EPA

Drugo četrtino je Barcelona dobila s 25:14, na začetku drugega polčasa pa je Kyle Kuric s trojko povečal predsnot na 41:27. CSKA je nato prevzel pobudo, v tretji četrtini je bil boljši kar s 33:13. Marius Grigonis je prehitel sireno s trojko in Moskovčani so si priigrali devet točk naskoka po 30 minutah (51:60).

Ko je bila Barcelona v krizi, je odgovornost prevzel Nikola Mirotić. 30-letni Črnogorec, ki je v Ligi NBA igral za Chicago, New Orleans in Milwaukee, je bil neustavljiv. Nanizal je 10 točk, Katalonci pa so z delnim izidom 19:3 povedli s 70:64.

Nikola Mitrotić je blestel v zadnji četrtini. Foto: EPA

Trener Šarunas Jasikevičius je krilil z rokami in spodbujal navijače, naj še glasneje spodbujajo svoje ljubljence, ki so odlično igrali v obrambi in v zadnjih desetih minutah dopustili le 13 točk. Brandon Davies in Rokas Jokubaitis sta potrdila zmago s košema v zadnji minuti.

Polom Milana v Kazanu
Barcelona je prevzela vodstvo, saj je Milano na gostovanju v Kazanu doživel poraz z 71:97. Poleg Barcelone in Milana ima osem zmag še Real Madrid, ki je v torek v gosteh premagal Asvel. Sedem zmag imata Maccabi Tel Aviv in Zenit Sankt Peterburg, šest pa Olympiacos Pirej in Asvel. Evroliga se bo z enajstim krogom nadaljevala že ta teden v četrtek in petek.

Naziv najkoristnejšega igralca 10. kroga si bosta razdelila član evropskega prvaka Anadoluja Efesa Rodrigue Beaubois, ki je ob 29 točkah in metu za tri točke 7/10 zbral statistični indeks 33, ter branilec Zenit Sankt Peterburga Jordan Loyd, ki je indeks 33 dosegel s 25 točkami, šestimi skoki ter petimi ukradenimi žogami.