Peter Gregorčič igra Janševo igro: glavni cilj ...

Velike spremembe v zmajevem gnezdu! Novo ime ...

nu
nu
0 24.07.2022 22:03:26

Norišnica v Murski Soboti! Glejte, kaj je uspelo Muri po zaostanku 1:3 in 2 zgrešenih penalih!

Mura : Domžale
Aleš Cipot
Neverjeten podvig Mure proti Domžalam.

Črno-beli so prvi polčas izgubil z 1:3, potem ko so na tekmi zadeli prvi, Luka Bobičanec pa je po pol ure igre zapravil enajstmetrovko. A to je bil šele začetek norega večera v Fazaneriji. S svojim drugim zadetkom na tekmi je Mirlind Daku v drugem polčasu znižal na 2:3, nato pa dobil priložnost za izenačenje z bele točke. In seveda za svoj hat-trick. Toda tako kot Bobičanec je bil z bele pike nenatančen oziroma je njemu strel vratar ubranil. Toda ...

Izkazalo se je, da je domžalski čuvaj mreže iz vrat šel prehitro, zato je Mura lahko streljala še enkrat. Pravila velevajo, da je strelca mogoče zamenjati, Mura je to storila in odgovornost je ponovno prevzel Bobičanec ter tokrat zadel. Za 3:3. Ker je bil ob prekršku izključen Janez Pišek, je Mura kar naenkrat imela izenačen izid in še 20 minut za lov celo na zmago. In to ji je tudi uspelo - po silovitih naletih je v 90. minuti za neverjetnih končnih 4:3 zadel Nikola Petković.

Mura je seveda posebej čustveno in navdahnjeno igrala tudi zaradi novice o tragični smrti našega novinarskega kolega Gorazda Giderja, ki je klub, za katerega je odkrito navijal (a bil vseeno novinarsko profesionalen) vrsto let spremljal na vsakem njegovem koraku.

Značke: mura, domžale