Ana Bucik je izboljšala svoj najboljši izid iz Levija – lansko sedmo mesto. Foto: EPA

Drugo mesto je pod žarometi v meglenem in mračnem Leviju, ki pa je vendarle ponudil pravo zimsko kuliso, s 16 stotinkami zaostanka osvojila Švedinja Anna Swenn Larsson, tretja pa je bila slalomska kraljica prejšnje sezone Petra Vlhova, ki jo je po številu zmag v Leviju (po 5) danes ujela Mikaela Shiffrin.

To je 75. zmaga v svetovnem pokalu za 27-letno Mikaelo Shiffrin. Foto: EPA

75. zmaga Američanke
Slovenska prvokategornica Ana Bucik je potrdila dobre predstave na treningih. Na prvi progi je imela peti čas, le šest stotink je bila počasnejša od Mikaele Shiffrin, ki s tretjim mestom ni bila najbolj zadovoljna. Vedela je, da mora tvegati vse, da izniči dobre pol sekunde zaostanka za Leno Dürr. Načrt je uspel, v finalu je odlično presmučala predvsem zadnjih nekaj vrat in je slavila že 48. slalomsko zmago v karieri, skupno pa že 75.

Bolj zadovoljna z ravninskimi odseki
"Lahko sem zadovoljna z obema vožnjama. Bili sta dobri, ne morem pa reči, da vrhunski. Dovolj za lep rezultat. Kar se tiče strmine, bi rekla, da sem bolj zadovoljna z ravnino, kjer mi je uspelo glede na trening celo nekaj dodati. V sami strmini sem bila preveč zadržana, kar se je zagotovo poznalo tudi na času. V nedeljo želim dodati še nekaj več sproščenosti na strmini in s tem dobiti tudi nekoliko več hitrosti
," je povedala Ana Bucik.

Lena Dürr spet zapravila vodstvo
Nemka Lena Dürr je odprla in zaprla tekmo. Prvi nastop ji je zelo uspel, predvsem na strmini je bila (na postavitvi svojega trenerja) hitra, toda pritiska v finalu (14. čas) spet ni znala obvladati. Na četrti zaporedni slalomski tekmi (vključno z olimpijsko preizkušnjo) je zapravila vodstvo in je bila v cilju kar vidno razočarana s četrtim mestom.

Nastopi zadnjih petih finalistk v Leviju, vključno z Ano Bucik
Nastopa Lene Dürr in Ane Bucik na prvi progi

Slalomski vrh vse širši
Finalna postavitev slovaškega trenerja je bila bolj zavita. Teren v Leviju sicer ne velja za preveč zahtevnega, a vseeno je kakovost na neravni površini, obdelani z vodo (večino snega je bila še zaloga iz lanske sezone), prišla do izraza. Čeprav je zmagovalka "klasična", pa je videti, da je konkurenca bolj izenačena kot prejšnja leta. Med deseterico imajo le Švedinje tri predstavnice, preostale države pa po eno. Avstrijke so se morale zadovoljiti le z 11. mestom Katharine Liensberger.

Do točk še Neja Dvornik
Od Slovenk je točke osvojila še Neja Dvornik na 23. mestu. Največje presenečenje prve vožnje je s sedmim mestom pripravila Hrvatica Zrinka Ljutić (številka 28), ki je v finalu odstopila, je pa Leona Popović osvojila 10. mesto. V nedeljo bo na severu Finske še en slalom z začetkom ob 10.15. Prenos bo na TV SLO 2.