Pregled - šport, 14. 1. (nedelja)

Ljubljana, 14. januarja - Pregled športnih dogodkov v Sloveniji in svetu v nedeljo, 14. januarja.

SAPPORO - Slovenska smučarska skakalka Nika Križnar je bila tretja na drugi tekmi svetovnega pokala v Sapporu na Japonskem. Nika Prevc je ponovila deseto mesto s sobotne tekme in obdržala prvo mesto v skupnem seštevku svetovnega pokala. Zmagala je domačinka Yuki Ito pred Nemko Katharino Schmid.

WISLA - Skupni zmagovalec novoletne turneje štirih skakalnic Ryoyu Kobayashi je v Wisli slavil svojo 31. zmago v svetovnem pokalu. Japonski smučarski skakalec je dosegel prvo zmago letos, do katere je prišel s petega mesta po prvi seriji. Slovenci so ostali brez stopničk; Lovro Kos je še četrtič v sezoni končal na četrtem mestu.

RUHPOLDING - Norveški biatlonci so na zasledovalni tekmi v nemškem Ruhpoldingu slavili trojno zmago, na najvišjo stopničko zmagovalnega odra pa je po 12,5 km stopil Johannes Dale-Skjevdal. Lepo predstavo je spet prikazal tudi Jakov Fak, ki je z 31. napredoval na 13. mesto, Miha Dovžan je bil 27. in Anton Vidmar 36.

RUHPOLDING - Italijanska biatlonka Lisa Vittozzi je dosegla drugo zmago v tej sezoni svetovnega pokala, ko je bila najboljša v zasledovanju na tekmi v Ruhpoldingu. Za 0,7 sekunde je ugnala Norvežanko Ingrid Landmark Tandrevold, prvo v sprintu, tretja je bila rojakinja slednje Juni Arnekleiv, +9,1. Najboljša Slovenka je bila na 24. mestu Anamarija Lampič.

ZAUCHENSEE - Švicarka Lara Gut-Behrami je zmagovalka superveleslaloma za svetovni pokal alpskih smučark v Zauchenseeju v Avstriji. Osvojila je 40. zmago v svetovnem pokalu, 20. superveleslalomsko. Edina slovenska tekmovalka Ilka Štuhec, ki je bila včeraj na smuku 12., v superveleslalomu še ni pokazala najboljšega. Tekmo je končala na 43. mestu.

WENGEN - Avstrijec Manuel Feller je zmagovalec slaloma za svetovni pokal alpskih smučarjev, s katerim se je končal štiridnevni spektakel tekmovanj za pokal Lauberhorn v Wengnu v Švici. Feller, ki je prišel do pete slalomske zmage v svetovnem pokalu, je bil po prvi vožnji tretji. Edini Slovenec Štefan Hadalin je odstopil v prvi vožnji.

MELBOURNE - Prvi nosilec odprtega prvenstva Avstralije Novak Đoković je naskok na jubilejno 25. zmago na turnirjih za grand slam danes začel z dvobojem proti hrvaškemu najstniku Dinu Prižmiću, ki si je nastop v glavnem žrebu zagotovil prek kvalifikacij. Srba je mladi Splitčan precej namučil, saj je prvemu igralcu sveta odvzel en niz. Đoković je po štirih urah le zmagal s 3:1.

VALENCIA - Kenijka Agnes Ngetic je s časom 28 minut in 46 sekund dosegla svetovni rekord na 10 km v cestnem teku v Valencii. Dvaindvajsetletnica je kot prva ženske to razdaljo pretekla pod 29 minutami, je sporočila Svetovna atletika.

DETROIT - Ekipa Detroit Red Wings je v severnoameriški hokejski ligi NHL doma s 5:3 premagala Los Angeles Kings, ki so klonili osmič v nizu. V vrstah poraženih gostov je njihov slovenski kapetan Anže Kopitar zbral dve podaji.

DALLAS - Košarkarji Dallas Mavericks so v severnoameriški košarkarski ligi NBA doma izgubili proti New Orleans Pelicans s 108:118. Zvezdnik Dallasa Luka Dončić drugo tekmo v nizu ni igral zaradi zvitega gležnja.