Ne glede na razplet turnirja bo Novak Đoković sezono končal kot številka ena na lestvici ATP. Foto: AP

Srb in Rus sta se pomerila sploh prvič. Uvodni niz se je začel z dvema brejkoma, zmagovalca pa je odločil odvzem servisa, ki je prvemu igralcu sveta uspel v osmi igri za vodstvo s 5:3. V zadnji igri prvega niza na svoj servis ni izgubil točke.

V drugem je tekmecu najprej odvzel servis v tretji igri, ko je povedel z 2:1. Nato so gledalci videli še brejk v sedmi igri.

Casper Ruud se bo v petek boril za drugo polfinalno vstopnico v zeleni skupini. Foto: EPA

Đoković bo desetič igral v polfinalu zaključnega turnirja (dosegel je 40. zmago), lovi pa šesti naslov, prvega po letu 2015.

Prva zmaga Ruuda
V tej skupini je bil tudi Stefanos Cicipas, a se je Grk umaknil, ker čuti bolečine v desnem komolcu. Zamenjal ga je Cameron Norrie. Britanec v prvem obračunu ni bil uspešen, Casper Ruud je bil boljši z 1:6, 6:3 in 6:4. Obračun je trajal uro in 51 minut. Norvežanu je edini brejk v odločilnem nizu uspel v peti igri.

22-letni Ruud, ki je uvodni dvoboj proti Đokoviču gladko izgubil, je bil tokrat bolj zbran in bo v dvoboju z Rubljovom v petek odločal o drugem polfinalistu v zeleni skupini.