To je velika ljubezen! Kaj je zaradi Pogačarja ...

nu
nu
25 04.09.2023 06:21:43

Damir Krznar po bolečem porazu na štajerskem derbiju: "Povem vam, kaj najbolj zamerim nogometašem ..."

alesfevzer.com
Maribor je na štajerskem derbiju ostal praznih rok.

Da imajo Mariborčani na začetku letošnje sezone nemalo težav na igrišču in tudi ob njem, je že nekaj časa jasno. Njihove predstave so daleč od prepričljivih, v slovenskem prvenstvu pa so tokrat doživeli tudi prvi poraz. Z 2:0 so bili boljši Celjani, zadela pa sta nekdanja nogometaša vijoličastih Žan Karničnik in Aljoša Matko.

Po tekmi je Damir Krznar iskal razloge za poraz svojih varovancev: "Moje prvo spoznanje po tekmi morda zveni čudno – odigrali smo relativno dobro tekmo, dobrih 80 minut. V planu igre smo bili dobri, v conskem izhodu iz obrambe na visoki pritisk solidni, osvojili smo veliko izbitih žog Celja in prihajali do veliko priložnosti. Realizacija v kazenskem prostoru pa je bila slaba. Velikokrat smo prišli v zadnjo cono nasprotnika, malokrat pa smo zaključili. Preveč je bilo kompliciranja, zato nismo bili nevarni. Na količino teh napadov bi morali izenačiti, a se to ni zgodilo. Igralcem zamerim zadnjih 10 minut, ko je bilo veliko hitenja in odstopanja od načrta, razpadli smo in sledil je drugi gol Celja. Optimisti bi rekli super, ker ustvarjamo priložnosti, pesimisti pa, da smo nemočni v kazenskem prostoru. Resnica je nekje vmes."

Značke: maribor, damir-krznar