Prvo srečanje v petek je gladko pripadlo Kamničankam, ki so doma zmagale s 3:0 (19, 22, 21).

Calcitovke so še korak bližje tretjemu zaporednemu naslovu, skupno pa šestemu. Mariborčankam v tej sezoni na petih tekmah še ni uspelo premagati največjih tekmic, a so jim bile tokrat zelo blizu.

Odbojkarice Calcita v finalu vodijo že z 2:0 v zmagah

V izenačenem začetku prvega niza so bile sprva korak spredaj domače odbojkarice, potem pa so pobudo prevzele Kamničanke. Te so z delnim izidom 11:5 povedle s 13:17. Čeprav so se po slabem sprejemu Anđelke Radišković bankirke približale na 16:18, so nato s serijo servisov Anje Zorman in dobro igro v polju gostje niz odločile v svojo korist po vodstvu s 16:22.

Drugi niz se je začel s serijo točk domačih, ko je bila na servisu Anamaria Galić. Pri izidu 5:0 je moral pol minute odmora vzeti gostujoči trener Gregor Rozman. Niz točk je bil končan, Kamničanke pa so počasi grizle v zaostanek. Približale so se na vsega točko (12:11), a so varovanke Bruna Najdiča hitro pobegnile na 15:12. To prednost so držale tudi do končnice, ko je moral Najdič umiriti svoje varovanke po skorajšnjem izenačenju Kamničank (21:20). Odmor je domačim pomagal, niz pa jim je po napaki Fatoumatte Sillah pripadel s 25:23.

Calcitovke so nato udarno začele tretji niz. Po izenačenju na 2:2 je sledila serija kar 11 zaporednih točk gostij, s čimer so v kali zatrle upe na domače vodstvo v nizih. Mariborčanke so po 7:20 sicer zaigrale bolje, se približale, vendar tako gromozanske razlike niso več uspele nadoknaditi.

So pa na krilih boljšega zaključka tretjega niza začele četrtega. Hitro so prišle do vodstva s tremi točkami (6:3), nato tudi s štirimi, ko je semafor kazal 9:5. Štajerke so vztrajale v vodstvu in povedle z 18:13, nato pa je sledila vrnitev Kamničank, ki so poskrbele za napeto končnico. Izenačile so na 22:22, po dveh zaporednih točkah domačink je bilo spet 24:22, Monika Potokar pa je izenačila na 2:2 v nizih.

Tudi skrajšani peti niz so Mariborčanke začele bolje in povedle s 4:2. Toda to ni zmedlo Rozmanovih varovank, ki so ekspresno izenačile in imele nato v nadaljevanju pol koraka prednosti v lovu na pomembno zmago. Prvič so za dve točki povedle pri 8:10. Mirta Velikonja Grbac je z zvrhano mero sreče z asom še izenačila na 10, nato pa so odbojkarice Calcita dobile štiri od naslednjih petih točk in po bloku Fatoumatte Sillah izkoristile prvo zaključno žogo.

Najučinkovitejša pri gostjah je bila Sillah z 28 točkami, s 23 ji je sledila Olivera Brulec Kostić. V domači vrsti je bila najuspešnejša Anamaria Galić s 23 točkami.

Finale, druga tekma:
NOVA KBM BRANIK – CALCIT VOLLEY 0:2
2:3 (-19, 23, -17, 23, -11)

Nova KBM Branik: Milošič 1, Pogačar 4, Šalamun, Winkler, Knez, Bračko 5, Potokar 12, Gradišnik Klanjšček, Velikonja Grbac 8, Cikač, Ramić, Galić 23, Lorber Fijok 14, Augustinovič 1.

Calcit Volley: Pavlović Mori 5, Špoljarič, Mihevc 3, Radišković 13, Šiftar, Vovk, Brulec Kostić 23, Lenart 1, Boisa, Janežič, Charuk 14, Sillah 28, Zorman 1, Čižman.

V odebeljenem tisku je izid v zmagah. Igrajo na tri zmage.

Tretja tekma bo v torek ob 20.00 v Kamniku, morebitna četrta tekma pa v četrtek v Mariboru.