Gostitelji so na začetku drugega polčasa vodili tudi za pet zadetkov, a je bil zaključek dvoboja ves čas izenačen. Končni izid je sedem sekund pred koncem postavil Ibrahim Haseljić in preprečil drugi poraz Velenjčanov v tej sezoni.

Na lestvici so na tretjem mestu z enakim številom točk kot Celje Pivovarna Laško. Na vrhu je Trimo Trebnje, ki ima točko več.

Čvrst, na trenutke tudi grob in izenačen obračun sta v prvem polčasu zaznamovala predvsem zelo razpoložena Rok Cvetko in vratar Tilen Leben. Prvi je dosegel osem od 15 golov koroške zasedbe, Leben je v pravih trenutkih zbiral obrambe, posledično pa so domači na odmor odšli s prednostjo treh zadetkov (15:12).

Favorizirani Velenjčani so imeli tudi na začetku drugega polčasa težave z razpoloženimi Slovenjgradčani, ki so v 35. minuti prek Vida Levca povedli z 18:13. Nato pa je sledil mrk domačih oziroma bolj strnjena igra gostov v obrambi, ki so z delnim izidom 7:0 v vsega devetih minutah obrnili potek dvoboja in povedli za dva gola (18:20).

Varovanci Nenada Maksića se kljub naletu tekmecev niso zmedli, pred zadnjima dvema minutama je bilo na semaforju 24:24. Po nekaj neuspešnih napadih so gostitelji prek Mihe Kotarja zabili za vodstvo pol minute pred koncem, a je na drugi strani Haseljić s krila poskrbel za delitev plena.

Najboljši strelec dvoboja je bil Cvetko, ki je ostal pri osmih zadetkih iz prvega polčasa. Pri varovancih Zorana Jovičića je sedem golov dosegel Tilen Sokolič, enega manj je dosegel Peter Šiško.

Trimo in Celje do zmage v gosteh

Trimo je na Škofljici zmagal s 24:30 (11:16). Gostitelji so se pet minut pred koncem tekme približali na dva gola (23:25), nato pa so Trebanjci znova zaigrali resno in odgovorno ter dosegli osmo zmago v sezoni.

Celjani so bili v Novem mestu s 26:33 (9:14) boljši od Krke, ki je doživela šele drugi poraz. Dolenjci so v 42. minuti znižali na -1 (20:21), a so potem varovanci Alema Toskića strnili vrste.