Dennis Schroder (levo) je bil z Isaacom Bongo najučinkovitejši posameznik nemške reprezentance na obračunu s Finci. Foto: Reuters

Finci so držali priključek le do uvoda druge četrtine, ko so po trojki Sasuja Salina povedli s 25:21, nato pa so Nemci z delnim izidom 18:2 popolnoma prevzeli pobudo na parketu in vodstva niso izpustili več iz rok.

V drugem polčasu so se na trenutke že poigravali s tekmecem, za najvišjo prednost na tekmi (29 točk) je z zabijanjem poskrbel Moritz Wagner (87:58). Do zadnje sirene so mirno nadzirali potek tekme, nemško stotico je s trojko dosegel in presegel Wagner, končni izid pa je v zadnjem napadu na tekmi s trojko postavil Olivier Nkamhoua (101:75).

S 15 točkami sta bila v nemški vrsti najučinkovitejša Isaac Bonga in Dennis Schroder, pri Fincih je bil s 14 točkami najbolj razpoložen Nkamhoua.

V boju za drugo mesto v skupini Avstralci po pričakovanju niso imeli težav z gostiteji Japonci. Že ob polčasu so vodili za 22. Josh Giddey je dosege 26 točk, dve manj Xavier Cooks. Mejo desetih točk so presegli še Josh Green (15), Nick Kay (13) in Patty Mills (11).

Če bo Slovenija zasedla prvo mesto v skupni F - za to potrebuje zmago nad Zelenortski otoki - se bo v petek v novoustanovljeni skupini K pomerila z Avstralijo in v nedeljo še z Nemčijo. Iz te skupine v četrtfinale vodita prvi dve mesti. Vse točke iz prvega dela se prenašajo v drugi del.

Bertans že končal prvenstvo

Kapetan latvijske košarkarske reprezentance Dairis Bertans je končal nastope na svetovnem prvenstvu v košarki, potem ko si je poškodoval mišico levega stegna, je sporočilo latvijske zveze povzel francoski AFP. Poškodoval se je na tekmi proti Franciji v Džakarti, na tej tekmi so Latvijci slavili z 88:86 in favorite Francoze izločili s prvenstva.