Po izjemnem začetku Slovenske reprezentance, so naši košarkarji morali, več časa kot običajno, odigrati brez Luke Dončiča, saj je dobil hitro v začetku drugega polčasa prejel četrto osebno napako. Kljub temu so pokazali pravi obraz in uspeli zadržati prednost, ki so si jo priigrali v prvi četrtini. Končni rezultat je bil 91:80 za Slovenijo.

Najboljši strelec Slovenije je kljub vsemu bil tudi tokrat Dončić z 20 točkami, sledil jet Tobby z 18.

Luka Dončić, kapetan Slovenije je po tekmi povedal: “Vedeli smo, da je za Avstralijo to tekma za biti ali ne biti, enako pa smo se je lotili tudi mi. Ponosen sem na celotno reprezentanco, saj smo igrali skupaj, bili ves čas povezani in čeprav nam sodniške odločitve niso šle v prid, smo verjeli vase. Zagotavljam vam, da bo ta ekipa vedno dala vse od sebe. Zdaj smo v četrtfinalu, pred nami pa je še veliko zahtevnih tekem. Najprej Nemčija v nedeljo, ki jo želimo premagati in ohraniti stoodstotni izkupiček.

Slovenski košarkarji so si z zmago nad Avstralijo že zagotovili tudi mesto v četrtfinalu svetovnega prvenstva. V nedeljo še jih čaka tekma z Nemčijo.