Zmaji so klonili po sedmih zaporednih zmagah v Jadranski ligi. Nazadnje so klonili 30. januarja pred Budućnostjo. Po zmagi nad Partizanom pred dvema tednoma je Olimpija, mesec zatem, ko je minilo 25 let od nepozabne osmine finala Evrolige s Cibono, v Tivoliju odigrala še z enim velikanom regije, a tokrat je bil v hramu slovenske košarke uspešnejši zagrebški klub.

Gostitelji so sicer udarno začeli srečanje in v peti minuti po 11 točkah Eda Murića, ki je bil trikrat natančen izza črte, povedli za deset. V protinapadu je za 17:7 zabil Zoran Dragić. Z zanje značilnim hitrim prehodom v napad so v drugi četrtini v minuti in pol naredili serijo 10:0, po kateri so povedli za 19. Cibona je odgovorila z delnim izidom 6:0, po minuti odmora Jurice Golemca pa so gostitelji manjši zagrebški nalet hitro prekinili. Izid polčasa 54:39 je postavil Alen Omić, ki je popravil zgrešeno trojko Jacoba Pullna.

Jaka Blažič se je vrnil na parket, potem ko je zadnji dve tekmi izpustil zaradi težav s hrbtom. Foto: www.alesfevzer.com

Volkovi so drugi polčas odprli z devetimi zaporednimi točkami. Cibonino serijo je prekinil Dragić, ki je po skoku v obrambi iznajdljivo zaključil v protinapadu, nato pa še zadel dodatni prosti met. Ljubljančan je v tem delu igre prispeval devet točk. Zmaji so povedli za 16, toda v zadnjih dveh minutah in pol tretje četrtine niso zadeli, tako da so Zagrebčani znižali na -8.

Ljubljančani so zapravili prve štiri napade v zadnji četrtini in na začetku 33. minute je Jose Vildoza zadel za 69:68. Po time-outu Golemca je petminutni strelski post Olimpije in delni izid Cibone 14:0 prekinil Omić. Nepopustljivi Zagrebčani so tri minute in pol pred koncem prek Danka Brankovića izenačili. Omić je nad njim napravil osebno napako, prvi gostujoči center pa je popeljal Cibono v vodstvo s 76:75.

Branković je bil dobro minuto pozneje natančen za tri (76:80). Po ukradeni žogi Dragića je z razdalje Blažič zgrešil za izenačenje, ko je ostalo še 43 sekund, pa je Vildoza s 'floaterjem' povišal na +5. Ljubljanski kapetan je odgovoril s trojko, na drugi strani je zgrešil Vildoza, toda Argentinec je osem sekund pred koncem blokiral Blažičev met za vodstvo. Gostujočo zmago je s prostih metov potrdil Roko Prkačin.

Olimpija zapravila 19 točk prednosti

Igokea zapečatila usodo Krke

Krko je pred gostovanjem v Laktaših le še teorija držala v boju za obstanek med jadransko elito. Namreč morala bi dobiti vse tri tekme do konca, medtem pa bi moral Split svojo preostalo izgubiti. Toda pričakovano so Novomeščani po novi skromni predstavi zadnja dva obračuna pred zaključkom rednega dela ostali brez mesta v prvem rangu regije za prihodnjo sezono.

Andrej Stavrov je bil edina svetla točka Krke v Laktaših. Foto: Igokea m:tel/Nikola Vuruna

Po spodbudnem začetku sezone so nanizali 12 zaporednih porazov, zdaj so jih povezali še pet, skupaj pa so na zadnjih 18 tekmah klonili torej kar 17-krat. Na gostovanju v Republiki Srbski je moral Dalibor Damjanović že v četrti minuti posredovati z minuto odmora, najvišja domača prednost v prvi četrtini pa je znašala devet točk. Z devetimi točkami je korak z Igokeo držal Luka Lapornik, toda dolenjska obramba je že v prvih desetih minutah dopustila 27 točk.

Vrsta Dragana Bajića, ki se je že uvrstila v končnico Lige ABA, je v 13. minuti, ko je bil izza črte uspešen Darko Talić, prvič povedla z dvomestno razliko, ki jo je v nadaljevanju le še povečevala. Domači košarkarji so zlahka prebijali Krkino obrambo in jo brez težav izigravali za lahke koše. V prvem polčasu so zbrali kar 17 podaj, več kot njihovi nasprotniki na celotni tekmi (13). Neustavljiv je bil Dalibor Ilić, ki je gospodaril pod obročem in že v prvem delu dosegel 17 od svojih 31 točk (indeks 49). Ko je bil natančen v 19. minuti za tri, je razlika prvič narasla na 20 (54:34).

V prvem polčasu je novomeška obramba prejela kar 57 točk, 28 jih je Igokea dodala v tretji četrtini in kmalu je bilo jasno, da je srečanje odločeno. Najvišja razlika je znašala 33 točk. V domači vrsti so polovico točk dali košarkarji iz prve peterke, polovico pa s klopi. Odlično so izkoristili osem Krkinih izgubljenih žog, po katerih so prispevali 25 točk, Novomeščani pa po šestih domačih le šest. Ob 20. porazu sezone je bil s 25 točkami najboljši strelec Krke Andrej Stavrov. 14 jih je dal Luka Lapornik, 12 pa Miha Lapornik. Do konca rednega dela Damjanovićevo vrsto čakata še gostovanje v Baru, v dvorano Leona Štuklja pa prihaja Mega, a obračuna bosta zgolj formalnost.