Nogometaši Maribora so na prvi tekmi drugega kroga kvalifikacij konferenčne lige v gosteh pri luksemburškemu Differdangeju igrali neodločeno 1:1. Od 25. minute pa do šeste sodniškega dodatka so zaostajali, nato pa je “vroči” Arnel Jakupović natančno izvedel prosti strel, izenačil in ekipo rešil iz zagate.

Mariborčani so se na podoben način reševali že v prvem krogu proti Birkirkari, tudi proti Maltežanom so se na prvi tekmi v Mariboru razšli z neodločenim izidom 1:1, na Malti celo do zadnjih minut zaostajali, a nato vendarle dosegli dva gola.

Varovanci Damirja Krznarja so imeli v Luksemburgu terensko premoč, a le eno pravo priložnost. Domači so si jih pripravili malenkost več, eno so tudi izkoristili. V 25. minuti je gol dosegel Angolec Erico Castro.

Drugi krog kvalifikacij za konferenčno ligo
prva tekma

Stadion Municipal de la Ville de Differdange
Začetek ob 19.30

FC Differdange 03 – NK Maribor 1:1 (1:0)

25′ Castro. 90′ +5 Jakupović.

Povratni obračun bo na sporedu v Ljudskem vrtu v četrtek, 3. avgusta, ob 20.30.

Konec tekme.

GOOOL 1:1 90′ +5 Prosti strel za Maribor, rahlo z desne strani je iz 20 metrov za 1:1 zadel Jakupović.

90′ 5 minut sodnikovega dodatna in upanja za Maribor, da pride do zadetka.

89′ Poskus Jakupovića iz razdalje končal preko vrat.

88′ Tretja menjava pri Mariboru, v igro debitant Brin Horvat namesto Laušića.

83′ Po napaki v napadu znova hiter protinapad domačih, k sreči je bil Naifi pri zaključnem strelu nenatančen.

78′ Mariborčani kombinirajo 30 metrov od vrat Differdanga, ki pa vsako napako Mariborčanov izkoristi za nevarne protinapade, ki pa pa ostajajo neizkoriščeni.

74′ Druga menjava pri Mariboru in prva pri Differdangu. Namesto Repasa vstopil Rafiu.

72′ Lepa podaja v prostor, Lober je zaposlil Brnića, v zadnjem trenutku je žogo v kot odbil domači vratar.

71′ Po obetavni akciji do strela Brnić, ki pa je streljal preko gola.

68′ Mariborčani poskušajo na vse načine prebiti obrambo Differdanga, a ne uspejo priti do zaključnega strela.

62′ Še vedno brez priložnosti, igra se med obema kazenskima prostoroma.

55′ Differdange umiril igro, v drugem polčasu zaenkrat brez resnejših priložnosti.

50′ Maribor v začetku drugega polčasa prevzel pobudo in drži žogo na polovici Differdanga.

46′ Začetek drugega polčasa. Namesto Kolarja v igro Skuka (strelec odločilnega zadetka na Malti).

Konec prvega polčasa.

45′ Najlepša priložnost za Maribor. na levem boku lepa kombinacija Brnića in Urate, ki je podal pred gol, nato je z glavo dobro streljal Repas, vratar Differdange pa je strel s težavami obranil.

42′ Obetaven napad Maribora, po predložku v kazenski prostor malo prepozen Lorber.

35′ Maribor do priložnosti, najprej sta s streli poslušala Brnić in Lorber, ampak so ju Luksemburžani blokirali, nato pa je zaključil Laušić, ki pa ni bil natančen.

33′ Mariborčani po zaostanku začeli igrati bolj agresivno.

28′ Nov poskus Jakupovića iz razdalje, a ni bil natančen.

25′ 1:0 Po dolgi podaji lep sprejem Castra, z obratom je iz igre vrgel Watsona, nato pa je z bližine neovirano streljal in zadel za vodstvo domačih.

22′ Igra se je razživela, do zaključnega strela prišel Jakupović, a je njegov strel vratar Ruffier obranil.

21′ Nevaren protinapad za Differdange, po globinski žogi je z roba kazenskega prostora poskusil Castro.

19′ Igra se med obema kazenskima prostoroma, a brez priložnosti.

13′ Nevaren poskus Maribor, streljal je Laušušič, obramba Luksemburžanov je strel preusmerila v kot.

9′ Naifi s preigravanjem nevarno prodrl v kazenski prostor Maribora, lep predložek so Mariborčani odbili v kot.

8′ Malo nervoze v spremenjeni zadnji vrsti Maribor, nekaj ne točnih podatkih, Differdange ni prišel do strela. .

6′ Nevaren predložek Milica v kazenski prostor Differdanga, domačini so žogo odbili v kot.

4′ Začetno otipavanje, zaenkrat brez priložnosti.

1′ Začetek tekme, sodnik Jaanovits je ob rahlem dežju dal znak za začetek tekme.