Izgubili bitko, vojne še ne

Privrženci domačih rumeno-modrih so drevi Bonifiko zapuščali razočarani. Po grenkem porazu proti Radomljam je sicer Koper še lahko prvak, a mora v nedeljo zmagati pri Bravu, Maribor pa ne sme slaviti v Murski Soboti.

KOPER > Tekma se je na že kar poletno vroči Bonifiki začela slavnostno, saj je triptih slovesov z zelenic v 35. krogu prve SNL z zadnjo domačo tekmo zaokrožil Ivica Guberac. Pred tekmo je iz rok očeta in predsednika kluba Anteja Guberca ter športnega direktorja Oliverja Bogatinova prejel uokvirjen dres, hkrati pa so njegovo številko sedem v klubu upokojili za prihodnjih sedem let.

Praznovanje pokalnega zmagoslavja so zagrenile Radomlje, ki so pred tedni ob živce že spravile Maribor, danes pa tudi Koper, ki je očitno klonil pod težo psihičnega pritiska. V prvem polčasu so kanarčki zgrešili številne priložnosti, prav tako pa v nadaljevanju tekme, ko jim nikakor ni uspelo obrniti izida. Pred golom gostov so bili premalo zbrani, čeprav so sprožili številne domiselne akcije. Statistika je naštela kar 30 strelov Koprčanov proti vratom. Gostje so se na igrišču dobro postavili in znali izkoristiti svoje priložnosti iz protinapadov. Tako se je uresničila samozavestna napoved pomočnika trenerja Radomelj Amirja Botonjića, ki je pred tekmo dejal: “Doslej je vedno slavil Koper, tokrat bomo mi.”

Guberac je sicer že v prvi minuti zaposlil vratarja gostov Emila Velića, a so ti tudi hitro odgovorili prek Tomislava Mrkonjića. Sledila sta poskusa Kaheema Parrisa in Lamin Colleyja, a sredi prvega polčasa so povedli gostje, ko je z 19 metrov zadel Mario Čuić. Koper je ekspresno izenačil. Po Guberčevi podaji je iz bližine zadel Ivan Borna Jelić Balta. Do novega preobrata je prišlo že čez štiri minute, potem ko je v bližini gola Ivan Ćalušić “spodkopal” žogo in jo poslal v mrežo.

V drugem polčasu je Koper sprožil silovito obleganje vrat Radomelj, a vedno z enakim zaključkom. V končnici prvega in v začetku drugega polčasa je imel priložnost za izenačenje, vendar so bili spet bliže zadetku gostje. Gedeon Guzina je v 50. minuti poskusil s “škarjicami,” vendar je bil Adnan Golubović na mestu. Toda Guzina je le nekaj minut zatem izkoristil napako domačega branilca Ivana Novoselca in neoviran žogo potisnil v mrežo za 1:3.

Koprski napadi so bili še naprej jalovi, tako kot poskusa rezervista Andreja Kotnika in Karla Bručića, menjave pa niso spremenile ničesar. Colley je v 71. minuti zatresel mrežo za 2:3, izid pa bi domačim še ponujal upanje na preobrat, a je bil Bede Osuji v prepovedanem položaju. Potem je koprski nalet pojenjal, moči je bilo vse manj, gostje pa so do konca tekme spretno zavlačevali in se veselili zmage.

* Stadion Bonifika, sodniki: M. Jug, Žunič, T. Jug.

* Strelci: 0:1 Čuić (24.), 1:1 Jelić Balta (27.), 1:2 Ćalušić (31.), 1:3 Guzina (56.).

* Koper: Golubović, Mittendorfer, Bručić (od 63. Krajinović), Palčič, Novoselec, Jelić Balta (od 46. Izata), Guberac (od 58. Kotnik), Vešner Tičić (od 74. Šušnjara), Osuji, Parris (od 74. Jašaragić), Colley.

* Radomlje: Velić, Ševelj, Guček (od 67. Jazbec), Ćalušić, Mužek, Rugašević (od 81. Nuhanović), Zabukovnik, Čuić (od 68. Bumbu), Šarić (od 81. Prohouly), Mrkonjić, Guzina (od 81. Primc<9.

* Rumena kartona: Mittendorfer; Guček.