Šport > Košarka
18685 ogledov

Luka se je posul s pepelom ter opravičil Irvingu

Luka Dončić Kyrie Irving Profimedia
Dončić ob svoji vrnitvi po poškodbi ni uspel preprečiti poraza Dallasa, zgrešil je celo odločilni met, zaradi katerega se je opravičil svojim soigralcem.

Slovenski zvezdnik Luka Dončić je ob vrnitvi po poškodbi ob porazu Dallas Mavericks po podaljšku proti Sacramento Kings s 128:133 dosegel 27 točk, a bil zaradi zgrešenega odločilnega meta tudi tragični junak tekme.

Luka Dončić NBA Šport Ob vrnitvi Dončića odločil podaljšek, z Irvingom skupaj do 55 točk

Dallas (31-27) je drugo noč zapovrstjo igral proti Sacramento Kings (32-24). Tokrat je bil dvoboj bolj tesen (na prejšnji tekmi Kings sploh niso vodili, prednost Maverickov pa je vmes znašala že več kot 20 točk), kralji pa so v drugi četrtini vodili tudi za 13 točk.

Dallas se je še pred polčasom vrnil in nato vodil večji del zadnje četrtine. V njej sta imeli obe ekipi nekaj priložnosti za zmago, a je pri Dallasu trojko zgrešil Reggie Bullock, De'Aaron Fox pa prav tako z razdalje ni bil natančen za domače moštvo.

V podaljšku so nato košarkarji Sacramenta izkoristili nekaj izgubljenih žog Dallasa, trojko za izenačenje pa je 12 sekund pred koncem zgrešil ravno naš Dončić.

Luka Dončić Kyrie Irving | Avtor: Profimedia Profimedia

Ta se je na parket vrnil po štirih tekmah odsotnosti zaradi poškodbe pete, vseeno pa je Dallas ostal brez četrte zaporedne zmage. Ljubljančan je na parketu preživel 41 minut in dosegel 27 točk, devet skokov in pet podaj. Izgubil je sicer kar šest žog, iz igre pa zadel 11 od 20 metov.

Kyrie Irving je bil tako še tretjo zaporedno tekmo, prvo skupaj s 23-letnim Ljubljančanom, najboljši strelec Teksašanov. Dosegel je 28 točk, sedem skokov in sedem podaj. "Mislim, da sta dobro sodelovala. Vse je bilo naravno, brez izsiljevanja. Ta naveza bo dobro vplivala na našo ekipo. Opravila sta odlično delo," je po tekmi za ESPN o navezi Dončić-Irving, ki je dosegla 55 točk, 16 skokov in 12 asistenc, dejal trener Dallasa Jason Kidd.

A če je bil po tekmi Kidd vidno navdušen nad svojima varovancema, pa je bil dosti slabše volje Dončić, ki se je posul s pepelom, prevzel krivdo za poraz ter opravičil svojim soigralcem. Zameril si je namreč odločilni met za tri točke, s katerim bi lahko v podaljšku izenačil izid, saj bi lahko podal Irvingu, ki je bil v tistih minutah dosti bolj vroč pri metu iz igre.

"Moja napaka. Žogo bi moral vrniti Kaiju (Kyrie Irving op. p.). Pri meni gre še vedno za učni proces, toda zagotovo bi mu moral takrat podati, saj je bil res vroč," je o situaciji spregovoril Luka. "Bil je izjemen. Z njim je zelo zabavno igrati. Mislim, da je celotna ekipa takšnega mnenja. Sem navdušen nad njim. Kot sem rekel, še vedno gre za učni proces, še posebej zame, toda resnično je zabavno igrati z njim," je še dodal Luka, ki se mora prvič po svoji prvi sezoni počasi navaditi, da ne bo žoga več ves čas v njegovih rokah.

"Bilo je neverjetno. To je bila šele najina prva tekma skupaj. Resnično se zabavam, ko igram z njim. Je izjemen košarkar. Vse skupaj bo še zelo zabavno. Že danes, ko sva komaj prvič zaigrala skupaj, sem se že zelo zabaval," je zaključil Dončić.

Nova era Šport Dončić očaran nad Irvingom: "Še nikoli nisem ..."