Andreja Leški srebrna v Kazahstanu

Almaty, 11. maja - Judoistka Andreja Leški je na grand slamu v Kazahstanu osvojila srebrno kolajno. V velikem finalu jo je po dveh minutah in 18 sekundah podaljška zaradi tretje kazni ugnala ugnala Hrvatica Katarina Krišto.

Hrvaška, Zagreb.
Slovenska judoistka Andreja Leški.
Arhiv STA

Z novim uspehom Leški ni osvojila le nove kolajne, ampak tudi nadvse pomembne točke za olimpijsko lestvico, s katerimi je korak bližje želji, da bo na olimpijskem tekmovanju v Parizu med postavljenimi tekmovalkami, s čimer se bo vsaj v uvodu izognila težkemu žrebu. To bo morala potrditi še čez 10 dni na svetovnem prvenstvu v Abu Dabiju.

Judoistka Bežigrada je kot postavljena tekmovalka prvi krog preskočila, nato pa najprej premagala Poljakinjo Natalio Kropsko. V četrtfinalu Rusinjo Dali Liluašvili. Ko pa je v polfinalu padla še japonska državna prvakinja Minomi Aono, je bilo jasno, da se bo Slovenka tokrat borila za zlato.