Varovanci Alema Toskića so slabo odprli obračun v Zlatorogu. Že v zgodnjem delu tekme so zaostali za štiri gole (4:8), nato pa so strnili svoje vrste in zaigrali veliko bolje. Med 13. in 19. minuto so naredili delni izid 5:1 in po golu Stefana Žabića izenačili na 9:9. Do konca prve polovice obračuna so bili popolnoma konkurenčni glavnim pretendentom za končno zmago v Ligi prvakov, ki jih vodi sloviti Talant Dušebajev. Nekajkrat so si priigrali gol prednosti, drugo polovico tekme pa so začeli z najmanjšim mogočim zaostankom (16:17).

Začetek drugega polčasa je bil preslikava prvega. Uvodne minute so znova minile v znamenju izjemno kakovostne poljske zasedbe, ki si je dokaj hitro priigrala prednost štirih golov (21:17). A Celjani se niso predali, po dobrih posredovanjih vratarja Nebojše Bojića so se v 49. minuti po golu Tadeja Mazeja povsem približali (23:24). Celjani so do konca izenačenega obračuna kljubovali favoriziranemu tekmecu. Še v 58. minuti je bila tekma odprta, potem ko je Tim Cokan znižal na 29:30.

V prelomnih trenutkih dvoboja so Kielce le uveljavile svoje izkušnje in si po dveh golih francoskega reprezentanta Nedima Remilija v 59. minuti priigrale tri zadetke prednosti (32:29), tega zaostanka pa Celjani v izdihljajih tekme niso več mogli nadoknaditi. V domači vrsti je bil najučinkovitejši Aleks Vlah z osmimi goli, Tilen Strmljan in Gal Marguč sta dosegla po štiri gole. V sredo bodo slovenski prvaki gostovali na Norveškem pri Elverumu.