7615 ogledov

Tudi to se lahko zgodi Dončiću, ni bil ravno zadovoljen

Luka Dončić Profimedia
Košarkarji Dallasa so izgubili na gostovanju pri Philadelphiji s 101:111.

Mavericks so v zadnjih dneh zabeležili gostujoči zmagi proti zahtevnima tekmecema, najprej je padel Boston, nato še Brooklyn, na obeh tekmah je v zadnjih trenutkih tekme odločilni koš zadel Spencer Dinwiddie. Luko Dončića in kolege je tokrat čakalo še eno težko gostovanje. Philadelphia z Joelom Embiidom in Jamesom Hardnom je z razmerjem 42-26 v tekmo vstopila kot tretja ekipa Vzhoda, Dallas je sicer zabeležil enako število porazov, a zmago več za delitev četrtega mesta na Zahodu.

V prvih dveh minutah gledalci v dvorani Wells Fargo Center niso videli koša, v naslednji minuti pa je vseh sedem točk dosegel Jalen Brunson. Dončić se je v tem obdobju izkazal z blokado v obrambi, ko je zaustavil Hardna. Pri izidu 0:7 je domači trener Doc Rivers že zahteval minuto odmora.

Tik pred polovico četrtine so se 76-ers približali na točko zaostanka, z uspešnim metom za tri točke je odgovoril Dončić in poskrbel za 13:9.

Domači so kasneje nekajkrat povedli, pred zadnjo minuto v prvi četrtini pa je bil izid izenačen. Luka je s svojo drugo trojko na tekmi poskrbel za +3. Zadnji točki v prvih 12 minutah je sicer dosegel Harden s prostih metov za 26:27. To sta bili sicer prvi točki zvezdnika na tekmi, skupaj z Embiidom sta jih zbrala 9, toliko jih je na drugi strani dosegel tudi Dončić. K temu je dodal še dva skoka, dve podaji in blokado.

Na začetku druge četrtine je Luka obsedel na klopi. Harden se je razigral v napadu, a je še nekoliko uspešnejše odigral Brunson. Ta je bil hitro pri 15 doseženih točkah, nato je asistiral še za koš Josha Greena s katerim so Mavericks povedli s 43:36. Pri tem izidu se je na parket vrnil tudi slovenski zvezdnik.

Po novi Riversovi minuti odmora je vajeti igre domačih prevzel Embiid, ki je tudi ob radodarnem piskanju sodnikov prišel do sedmih zaporednih točk in znova izenačil rezultat. Luka je v naslednjih minutah na drugi strani igrišča proste mete izvajal 4/6, nobena od ekip pa si ni uspela priigrati večje prednosti.

V zadnji minuti prvega polčasa je imel Dončić met za novo izenačenje, vendar je zgrešil, Embiid pa je 10 sekund pred koncem zadel trojko za 58:53. Ob zvoku sirene je nato izza črte zadel tudi Brunson, a je žogo proti košu vrgel kakšno desetinko prepozno.

Dončić je ob slabšem metu (skupno 3/11, 2/7 trojke, 5/8 prosti meti) zbral 13 točk. Dve točki več je imel v svoji statistiki Brunson, pri 76-ers pa je Embiid zbral že 21 točk, Harden pa 11.

Luka Dončić | Avtor: Profimedia Profimedia

Tretja četrtina se je začela z novo trojko Embiida, po izgubljeni žogi Dallasa, Dončićevi četrti, pa je je Tobias Harris s polaganjem poskrbel za vodstvo 76-ers z desetimi točkami razlike. Trener gostov Jason Kidd je že po minuti in 16 sekundah klical minuto odmora.

Po posvetu na klopi so košarkarji iz Teksasa odgovorili s sedmimi zaporednimi točkami, Luka je podal za zabijanje Dwighta Powella in trojko Maxija Kleberja. Dončić je v prvih devetih minutah in pol tretje četrtine le enkrat vrgel na koš, osredotočil se je raje na podaje. Po njegovi osmi asistenci na tekmi je Green zadel trojko za zaostanek s 73:76.

A pri Philadelphiji je bil razigran Georges Niang, ki je v četrtini nanizal tri trojke, po uspešnem metu izza črte Matissa Thybulla pa je prednost domačih znova narastla na +9. Četrtina se je sicer končala z izidom 84:76. Luka v njej ni dosegel točke, zadnjih 12 minut pa je začel na klopi.

Četrtino so gostitelji odprli z delnim izidom 7:0, po slabih štirih minutah pa je bilo že +20 za 76-ers. Prvi mož Dallasa se je vrnil sedem minut pred koncem tekme, minuto in pol kasneje je po prodoru pod koš zadel za 92:107. A bližje ni šlo. Kidd je verjetno z mislijo na obračun s Charlotte Hornets, ki bo na sporedu manj kot 24 ur po koncu tekme v Philadelphiji, dve minuti in pol pred zadnjim piskom sirene umaknil svojo prvo peterko. Čakalo se je le še na končni izid.

Dončić je ob obupnem metu iz igre, ki se je ustavil pri 5/20 (2/10 za tri točke, 5/9 prosti meti) zbral 17 točk, 7 skokov in 10 asistenc. Brunson je dosegel 24 točk, Powell 14. Embiid je vknjižil 32 točk in 8 ulovljenih žog, Harden pa 24 točk, 7 skokov in 12 podaj.