atletika Anita Horvat Tina Šutej

Petek, 26. 8. 2022, 7.17

Atletska diamantna liga v Švici

Šutejeva in Horvatova danes na atletskem spektaklu v Lozani

Tina Šutej, München 2022 | Tina Šutej je na letošnjem evropskem prvenstvu osvojila bronasto medaljo. | Foto Peter Kastelic/AZS

Tina Šutej je na letošnjem evropskem prvenstvu osvojila bronasto medaljo.

Lozana bo danes gostila nov miting atletske diamantne lige. V Švici bosta tudi slovenski predstavnici. Tina Šutej bo nastopila v skoku s palico, Anita Horvat pa bo tekla na 800 metrov.

Tina Šutej
Sportal Tina Šutej v Karlsruheju ugnala tudi evropsko prvakinjo

Slovenska atletinja Tina Šutej, ki je pred dnevi na mednarodnem mitingu v Karlsruheju zmagala s 4,71 metra, prejšnji teden pa osvojila bron na evropskem prvenstvu, bo tekmovanje začela ob 19.10. V sezoni je njen najboljši dosežek 4,75 metra, boljšega imata od prijavljenih le evropska prvakinja, Finka Wilma Murto, s 4,85 m, in Avstralka Nina Kennedy s 4,80 m.

Anita Horvat se bo na progo pognala malce po 20. uri. | Foto: Peter Kastelic/AZS Anita Horvat se bo na progo pognala malce po 20. uri. Foto: Peter Kastelic/AZS

Anita Horvat, ki ima med prijavljenimi peti izid v sezoni z 1:58,96 minute, bo na startu ob 20.12.

Naslednji miting diamantne lige bo čez en teden v Bruslju.