Almedin Ziljkić je po prihodu v Ljubljano hitro potrdil pričakovanja, ki jih zdaj že presega. Pet golov in dve podaji na prvih devetih tekmah, kar mu napoveduje karierno uspešno sezono. Foto: www.alesfevzer.com

V soboto zvečer je na stadionu Stožice v Ljubljani potekalo srečanje Olimpija – Celje, tretji proti sedmemu, a vmes samo tri točke razlike.

Olimpija s pomočjo napadalca Celja do zmage

Zeleno-beli so povedli v 9. minuti iz prekinitve, ki jo je po prodoru po levi strani priboril Almedin Ziljkić. Prosti strel z dobrih 20 metrov je izvedel sam občasni reprezentant Bosne in Hercegovine, njegova zavita žoga se je še dodatno preusmerila od glave Luke Kerina v celjskem bloku in vratar Florijan Raduha je bil nemočen. Izreden zadetek – že peti ligaški za Ziljkića – s kančkom sreče za zgodnje vodstvo Olimpije.

Sledili so novi napadi gostiteljev, nevarna sta bila Mustafa Nukić v 22. minuti in zlasti v 32. minuti, a se je izkazal Raduha. V nadaljevanju je Celje vzpostavilo ravnotežje, najlepšo priložnost pa je že v sodnikovem dodatku prvega polčasa imel Žan Medved, ki se je znašel iz oči v oči z Nejcem Vidmarjem, a je ustrelil naravnost v ljubljanskega vratarja.

Začetek drugega polčasa in izključitev pri Olimpiji

Ljubljančani so s peto prvenstveno zmago skočili na trenutno drugo mesto Prve lige. Zdaj potrebujeta Bravo in Maribor zmago v nedeljo, da jih ujameta. Foto: www.alesfevzer.com

Drugi polčas se je začel obupno za gostitelje. Že v drugi minuti nadaljevanja je bil namreč zaradi preostrega posredovanja izključen levi bočni branilec Michael Pavlović. Prezgodnja hladna prha za 20-letnika in težave za Olimpijo, ki je nato skorajda pol tekme odigrala z nogometašem manj.

Tomić zgrešil nemogoče, na koncu reševal Vidmar

Borbenost Olimpije ni zapustila in v 64. minuti se je nemogoče-je-mogoče zgodilo Tomislavu Tomiću, ki je z enega metra nastreljal vratarja Raduho. Na Tomićevo srečo je bila akcija prekinjena zaradi ofsajda. Končno so Celjani zagrozili, v 72. minuti je Tjaš Begić udaril s petih metrov, a se je izkazal Nejc Vidmar, ki je nato suvereno lovil vse nevarne predložke gostov.

V naslednjem krogu Olimpija že v sredo v lokalnem derbiju gosti Domžale, medtem ko Celje v četrtek v štajerskem derbiju gostuje v Mariboru.

Spregledani Dobrovoljc izkoristil že prvi kot

Na stadionu ob Kamniški Bistrici je potekal sosedski derbi, ki je bil hkrati obračun klubov z dna Prve lige. Domžale so z 2:0 premagale sosednji Kalcer Radomlje, ki je doživel šesti zaporedni prvenstveni poraz. Pred uvodno tekmo 9. kroga so bile Domžale devete z dvema točkama prednosti pred zadnjimi – desetimi Radomljami.

Gaber Dobrovoljc je zadel že v prejšnjem, 8. krogu ob porazu Domžal pri Celju z 1:3. Foto: www.alesfevzer.com

Že v 8. minuti so Domžale povedle iz prvega kota na tekmi. Po natančni podaji Senijada Ibričića je iz 5-m prostora zadel osrednji branilec Gaber Dobrovoljc, na katerega je gostujoča obramba popolnoma pozabila. Domžalčani so držali pobudo vse do izteka 1. polčasa, ko bi Radomlje lahko izenačile. Po spuščeni žogi Kregarja v 43. minuti je Nuhanović nastreljal blok, žoga pa je zletela tik mimo domačih vrat.

Prvenec obetavnega Srba z več kot 20 m

Po uri igre so Domžalčani podvojili prednost. Nekdanji mladinski reprezentant Srbije Dejan Georgijević se je nenadoma odločil za strel z dobrih 20 metrov in z natančnim strelom, pri katerem je žoga poskakovala po tleh, prevaral Marjanovića. Takoj po zaostanku so Radomljani imeli neverjetno priložnost, ko so se trije napadalci zapletali pred osamljenim vratarjem Mulalićem, a na koncu niso sprožili niti resnega strela.

Preostale tri tekme 9. kroga Prve lige Telemach so na sporedu v nedeljo, pri čemer osrednje mesto pripada prvenstvenemu derbiju – soočenju prvouvrščenih klubov: vodilni Koper gosti do pred današnjim dnem prvega zasledovalca Bravo.