Klavrn zaton Janeza Janše: Hrvat Plenković je ...

nu
1 16.03.2024 19:52:06

Navijači Olimpije, se ga spomnite? Na Poljudu zablestel nekdanji zmaj in Hajduku zadal boleč udarec!

alesfevzer.com

Če se zdi, da je boj za prvaka v Sloveniji bolj ali manj odločen in da v zadnji četrtini prvenstva nihče ne more ogroziti prepričljivo vodilnega Celja, je situacija na Hrvaškem precej drugačna.

Pred današnjimi tekmami je vodilno Rijeko od drugouvrščenega Hajduka ločevala zgolj ena točka, s petimi točkami zaostanka pa se je na tretjem mestu nahajal zagrebški Dinamo, ki pa je odigral dve tekmi manj od glavnih tekmecev.

Rijeka je svoje delo opravila in na gostovanju pri Slaven Belupu vknjižila minimalno zmago, Hajduku pa se je medtem zataknilo.

Splitčani so na svojem Poljudu gostili četrtouvrščeno Lokomotivo in se že po 24 minutah znašli v velikih težavah. Zaradi grobega prekrška s podplatom je bil zključen Dino Mikanović, dve minuti kasneje pa so gostje tudi povedli. Pod zadetek se je podpisal Robert Mudražija, nekdanji nogometaš Olimpije.

Hrvaški vezist je zeleno-beli dres nosil v drugi polovici sezone 2022/23, ko so zmaji igrali pod taktirko Roberta Prosinečkega. Zbral je 15 nastopov in se podpisal pod en zadetek.

Mudražija je v drugem polčasu postal nesporni junak odmevne zmage Lokomotive.

Marko Livaja je pri rezultatu 0:1 zapravil enajstmetrovko, Mudražija pa je v 60. minuti podvojil prenost gostov. Livaja je globoko v sodnikovem dodatku prišel do zadetka, a ta ni preprečil poraza, ki za Hajduk pomeni hud udarec v borbi za naslov.

Rijeka devet krogov pred koncem beži za štiri točke.