Phillip Danault je načel mrežo vratarja Aleksandra Georgijeva, bolgarsko-ruskega čuvaja mreže NY Rangersov. Foto: AP

Po uvodni tretjini brez golov, v kateri so izrazito prevladovali Kingsi, se je gostiteljem odprlo na začetku 2. tretjine. Trevor Moore je bil podajalec za prva dva gola Los Angelesa, ki sta padla v prvih štirih minutah nadaljevanja igre. Najprej je bil sedmič v sezoni natančen Phillip Danault, nato pa je četrtič letos zadel še Blake Lizotte.

Kopitar podajalec ob zadnjem golu

V zadnji tretjini so Rangersi vzpostavili ravnotežje in Šved Mika Zibanejad je v 52. minuti znižal na 1:2 in vlil upanje Newyorčanom na preobrat. Ob igranju brez vratarja v zameno za šestega igralca je Anže Kopitar ob ogradi prestregel plošček, ki pa ga ni najbolje izbil, vendar je plošček prišel do Šveda Adriana Kempeja, ki je iz svoje obrambne tretjine zadel v prazna vrata Rangersov za končnih 3:1.

Že 16. gol Kempeja, ki je prvi golgeter Kraljev, in 21. podaja Kopitarja, ki je tako prišel do 30. točke sezone, s čimer je z naskokom najučinkovitejši hokejist Los Angelesa. V vratih je bil tokrat Cal Petersen, ki je zbral 22 obramb.

Po tekmi je trener Kraljev Todd McLeellan izpostavil ključna moža zmage, vratarja Petersena in Moora. "Jonathan Quick ne predaja rad ključev kraljestva Calu, ta pa se bo boril zanje. Za nas ne bi moglo biti bolje, oba vratarja igrata odlično, kar ne velja za veliko ekip," je dejal o vratarju Petersenu, ki je tokrat igral šele na drugi tekmi letos, pred tem pa nazadnje 6. decembra. Pohvalil pa je tudi Moora, za katerega je končno našel pravo mesto v ekipi: "Del odgovornosti, da mu ni šlo, je tudi pri nas. Selili smo ga po vseh položajih in v vseh napadih, kar ponavadi ni dobro, a smo mu zaupali, da se bo znašel."

Kralji s pridom izkoriščajo dolgo domačo serijo sedmih tekem, ki jo končujejo ravno proti Pittsburghu. Foto: AP

Prvič med vodilni trojico Pacifika

S četrto zmago na zadnjih petih tekmah je Los Angeles prvič to sezono skočil med vodilne tri ekipe Pacifiške skupine, ki se samodejno uvrstijo v končnico. A boj za playoff bo še ogorčen, saj je na Pacifiku v igri še kar 7 od 8 ekip skupine, brez realnih možnosti je le novinec v ligi Seattle.

Naslednji dvoboj Kopitarja in soigralce čaka v noči na petek, ko bodo gostili razpoložene Pittsburgh Penguins. Ti so pred sobotnim porazom proti Dallasu nanizali kar deset zaporednih zmag.