IKT

Kakšno leto 2022 napovedujejo direktorji slovenskih IT-podjetij

O letošnjih načrtih smo povprašali direktorje podjetij s področja informacijskih tehnologij

Podporniki obveščajo

FINANCE
IKT
Prisedite k Roku Pirnatu, B2 BI, in Tonetu Stanovniku, Špica
IKT
Podkast Bi na rumeni stol?
IKTPodpornik projekta Prisedite k Roku Pirnatu, B2 BI, in Tonetu Stanovniku, Špica

Slišali boste razpravo o pomenu prilagajanja tržnim trendom, nenehnemu izboljševanju in vlogi, ki jo igra umetna inteligenca v prihodnosti tehnologije in poslovanja.

FINANCE
IKT
Varnost digitalnega okolja v šolah – ključ do uspešnega izobraževanja v digitalni dobi
IKT
TRETJI RAVNATELJEV ZAJTRK
IKTRedakcija IKT Varnost digitalnega okolja v šolah – ključ do uspešnega izobraževanja v digitalni dobi

Na tretjem ravnateljevem zajtrku, ki ga je organiziralo podjetje eŠola, je bil izpostavljen pomen zagotavljanja varnega digitalnega okolja za šole.

FINANCE
IKT
NIL je pridobil certifikat ISO 22301 za upravljanje neprekinjenosti poslovanja
FINANCE
IKT
Znani so trije finalisti za nagrado Feniks
IKT
POSLOVNO SVETOVANJE
IKTPodpornik projekta Znani so trije finalisti za nagrado Feniks

Nagrada se podeljuje najboljšim projektom s področja poslovnega svetovanja

FINANCE
IKT
Skupina Actual I.T. ima novo vodstvo
IKT
SPREMEMBE
IKTPodpornik projekta Skupina Actual I.T. ima novo vodstvo

Pavle Jazbec je prevzel strateško vodenje v okviru upravnega odbora, novo operativno vodstvo pa bodo sestavljali Mitja Buda, Tjaša Peroša in Igor Hostnik.

18.01.2022 08:00
Čas branja: 16 min

Nepredvidljivost in negotovost zaradi korone in njenega omejevanja sta v zadnjih dveh letih zamajali temelje poslovanja večine podjetij ter njihove širše strateške pobude prestavili na stranski tir, ocenjuje neprofitno trgovinsko združenje CompTIA. Leto 2022 pa po oceni več analitskih podjetij ne prinaša le nadaljevanja okrevanja, ki se je začelo lani, temveč tudi pospešuje vrnitev strateških pristopov v poslovne programe in načrte.

Slovenska IT-podjetja po izjavah njihovih direktorjev v novo leto praktično brez izjem vstopajo z optimizmom, pri čemer se osredotočajo na stabilizacijo poslovanja in pospešeno izvajanje projektov digitalizacije. Preizkušajo in uvajajo nove digitalne komunikacijske rešitve na podlagi tehnologije 5G, sodobne oblačne storitve, napredne varnostne sisteme, rešitve hibridne infrastrukture in druge nove tehnologije.

Beno Ceglar, generalni direktor podjetja NIL: »Navkljub slabšim gospodarskim napovedim zaradi vpliva pandemije je IKT-industrija v letu 2021 močno pridobivala, predvsem pri zavedanju podjetij o pomembnosti vlaganja v to področje z namenom dolgoročnega uspeha. Prepričani smo, da se bo ta trend nadaljeval tudi v letu 2022. Ob tem se sicer zavedamo novih izzivov, predvsem perečih težav z motenimi dobavnimi verigami ter veliko rastjo cen surovin in izdelkov. Pa vendarle, dinamika je vidno pozitivna. Pričakujemo večja vlaganja v projekte digitalizacije, še posebej v napredne varnostne rešitve, rešitve hibridne infrastrukture, podjetja bodo želela vse bolj konkretno razumeti potencial umetne inteligence. Predvsem pa verjamemo, da se bo nadaljeval trend rasti upravljanih storitev. Kupci so čedalje večji del svojih aktivnosti, pa tudi odgovornosti, pripravljeni prenesti na nas, dobavitelje upravljanih storitev IT. Razlog je, poleg preostalega, tudi kronično pomanjkanje IKT-kadrov. Tudi ta trend se bo na žalost v letu 2022 zagotovo nadaljeval. NIL je na leto 2022 z bogatim portfeljem upravljanih storitev IT, še posebej tistih s področja informacijske varnosti, dobro pripravljen. Zato pričakujemo leto 2022 zelo optimistično – tako pri našem delovanju v Sloveniji kot v tujini.«

Rajko Novak, direktor podjetja Smart Com: »Vsako leto si zastavimo ambiciozne poslovne in tehnološke cilje za nadaljnjo rast, razvoj in zasledovanje naše vizije. Naslavljali bomo izzive organizacij pri digitalizaciji poslovnih procesov, njihovo varno povezovanje s proizvodnimi in procesnimi procesi ter odgovorili na izziv, s katerim se soočajo poslovodstva – pomanjkanje strokovnega in izkušenega IT-kadra za upravljanje informacijske infrastrukture. Tako načrtujemo vzpostavljanje zasebnih brezžičnih omrežij 4G (LTE) in 5G, vpeljevanje hiperkonvergenčne infrastrukture v podatkovnih centrih z enostavnim prehodom v računalniški oblak in zmanjševanje kibernetskih varnostnih tveganj z modelom ničelnega zaupanja. Osredotočali se bomo na izvajanje naših inovativnih rešitev in storitev centra upravljanih storitev za neprekinjeno spremljanje in upravljanje omrežne infrastrukture ter upravljanje, zaznavanje in odzivanje na varnostne anomalije in incidente.«

Sašo Berger, predsednik uprave S & T Slovenija: »Ob tem ko je S & T Slovenija tudi v letu 2021 realiziral svoje napovedi in znova dosegel rast tako prihodkov kot dobička, pričakujemo, da se bo trg v letu 2022 nekoliko umiril. Naložbe bodo pretežno usmerjene v uvedbo rešitev, ki prinašajo ne le tehnološko, temveč predvsem poslovno vrednost. Še naprej bomo uvajali rešitve, ki uporabnikom omogočajo pretvorbo nestrukturiranih podatkov v predikcijo za lažje in hitrejše poslovno odločanje. Digitalna komunikacijska izkušnja, ki jo omogoča tehnologija 5G, spodbuja vpeljavo rešitev za hitro komunikacijo in izmenjavo podatkov neposredno med napravami. Nepretrgana rast informacijskega kriminala pa bo tudi v letu 2022 spodbujala najem rešitev varnostno operativnega centra in vpeljavo naprednih varnostnih rešitev, ki s pomočjo umetne inteligence proaktivno prepoznavajo grožnje. Za delodajalce pa bo izziv ohraniti visoko učinkovitost zaposlenih ob vpeljavi hibridnih oblik dela.«

Primož Kučič, direktor Avtente: »Za nami je uspešno leto, saj se podjetja vse bolj zavedajo, da z digitalizacijo procesov dvigujejo produktivnost, izboljšajo kakovost in poslujejo učinkoviteje, poleg tega pa jim digitalizacija omogoča nove poslovne modele. Tudi letos se bo stopnjevala potreba po digitalizaciji na vseh ravneh poslovanja. Pri tem bodo odločilne vrhunska, zanesljiva in varna tehnologija na eni strani ter rešitve, ki na drugi strani poenostavljajo poslovanje. Vedno več podjetij se bo odločalo za brezpapirno poslovanje in vedno večji poudarek bo na mobilnosti, torej na možnosti potrjevanja in spremljanja dokumentov z vseh naprav, še zlasti pametnih telefonov. Na področju sistema SAP ERP bo leto v znamenju prehoda na SAP S/4HANA in nadgradnje obstoječih sistemov z analitskimi orodji. Pričakujemo tudi dodaten fokus na digitalizacijo proizvodnje. Na trgu bo namreč veliko finančnih spodbud, kar je dobra popotnica nadaljnji digitalizaciji.«

Nemanja Malbašić, član uprave družbe SRC: »V letu 2022 pričakujemo postopno normalizacijo dobavnih rokov za strojno opremo. Globalni skok povpraševanja ob počasnejši proizvodnji je v minulem letu povzročil preveč težav z dobavo. Še naprej se bo povečevala tudi potreba po ustrezno usposobljenih kadrih, zato pričakujemo, da bo celoten izobraževalni sistem – od ministrstev do univerz – vendarle reagiral na interes IT-industrije za zaposlitev večjega števila inženirjev. Na rezultate bo treba počakati še kar nekaj let, a začeti moramo takoj. Visoki stroški dela in pomanjkanje inženirjev namreč domačo industrijo stiskajo v kot in tako se še tisti redki mladi talenti praviloma odločijo za zaposlitev v tujini. Državne institucije in podjetja projekte digitalizacije končno vidijo kot neizogibno dejstvo. Tehnološki dolg, ki ga je prineslo odlašanje v preteklosti, bo treba odplačati hitro. Digitalizacija poslovanja je zato priložnost za celotno slovensko IT-industrijo. Ključna bo sposobnost državnih institucij za pripravo večjih javnih naročil, ki izhajajo iz napovedi nacionalnega načrta za okrevanje in odpornost. Seveda bo ob tem treba vzeti v račun dejstvo, da bomo posledično vsi izvajalci tovrstnih projektov povsem zasedeni in cene storitev se bodo zato uskladile s tistimi, ki jih imajo podobni ponudniki v visoko razvitih evropskih državah.«

Maja Brajković, direktorica poslovne enote Endava Slovenija: »Kljub negotovim časom smo priča vse večji potrebi po digitalizaciji, digitalni transformaciji in programskih rešitvah naslednje generacije, zato v Endavi zadnje leto zaznavamo naraščajoče povpraševanje po naših storitvah. Tako podjetja kot javni sektor so spoznali, da je Endava zanesljiv partner. V letošnjem letu pričakujemo, da se bo podoben trend nadaljeval. Načrtujemo širitev poslovanja, povečanje števila zaposlenih in rast prihodkov. Še naprej bomo sledili jasno začrtani strategiji rasti in dostavljanja visokokakovostnih storitev tako na slovenskem kot tudi svetovnem trgu. Nadaljevali pa bomo tudi aktivnosti za povečanje naše prepoznavnosti in navzočnosti v regiji.«

Aleš Leskošek, izvršni direktor Comtrade System Integration: »Kljub zdravstveni krizi letos pričakujemo nadaljevanje rasti v IT-panogi. Načrtujemo nadaljnjo rast prihodkov in števila zaposlenih. Kljub pomanjkanju kadrov na trgu menimo, da je Comtrade SI organizacija, ki lahko ponudi sodelavcem dovolj velike izzive v mednarodnih projektih, ob tem pa skupnost zaposlenih tudi z osebnimi odnosi, ne samo prek on-line sestankov. Pri naročnikih pa pričakujemo več projektov zunaj klasičnih IT-storitev, kjer tudi mi pričakujemo največjo rast. Podjetja, ki želijo biti uspešna, namreč vse bolj iščejo rešitve na področju avtomatizacije procesov, načrtovanja uporabniške izkušnje svojih strank ter shranjevanja in analize velike količine podatkov.«

Pavle Jazbec, glavni izvršni direktor skupine Actual I. T.: »V 2022 pričakujemo nadaljevanje hibridnega poslovanja strank in nas samih. Motena oskrba in dobava strojne opreme bosta še spodbudili prehod podjetij na oblačno poslovno programsko opremo in storitve, pričakujemo povečano povpraševanje po upravljanih storitvah vseh vrst in oblik. V skupini Actual I. T. načrtujemo širitev poslovanja na vseh področjih, zato bomo veliko vlagali v kadre in kompetence. Informatikom in IKT-strokovnjakom ponujamo eno najbolj odprtih in stimulativnih IT-okolij z veliko možnostmi horizontalnih in vertikalnih napredovanj znotraj skupine, saj lahko zaposleni pridobivajo znanje in izkušnje ne le na domačem trgu, temveč tudi v vseh državah, kjer posluje matična družba DBA Group

Marko Milotič, direktor podjetja Unistar LC: »Pod okriljem skupine Actual I. T. smo se v zadnjih dveh letih močno okrepili. Še bolj smo se osredotočili na stranke in na zaposlene, dopolnili smo strategijo in vzpostavili stabilno sestavo stroškov, ki nam omogoča nadaljnje naložbe v človeški kapital ter nadaljnji razvoj lastnih podatkovnih centrov Pro.Cloud, prek katerih naročnikom zagotavljamo stabilno IT-infrastrukturo in hitro odzivanje na spreminjajoče se okoliščine, ki jih prinaša trenutna zdravstvena kriza. V leto 2022 vstopamo z optimizmom, osredotočeni na stabilnost poslovanja. Strankam doma in v tujini bomo ponujali visokokakovostne IKT-storitve. Velik poudarek bomo še naprej dajali ustvarjanju pozitivnega in kreativnega delovnega okolja, ki mladim ambicioznim kadrom ponuja dovolj izzivov, stalno izobraževanje ter razvoj kompetenc in sposobnosti.«

Blaž Strle, direktor podjetja BE-terna Adriatic: »Leto 2021 so zaznamovali boj za IT-strokovnjake, iskanje ravnovesja med hibridnim delom in delom od doma ter spoznavanje stranskih učinkov dela iz domače pisarne. Leto smo kljub velikim pritiskom na trgu dela sklenili z rastjo prihodkov ter širitvijo operacij na Nizozemsko, Norveško in Švedsko. K skupini smo pred kratkim priključili tudi švicarsko podjetje, ki se ukvarja z robotsko avtomatizacijo procesov (RPA). Svojo konkurenčno prednost bomo tudi v tem letu krepili z nadaljevanjem organske rasti, z akvizicijami vstopali na nove trge, skupaj z uvajanjem novih tehnologij in modernimi oblačnimi storitvami, ki jih zagotavljamo s pomočjo široke mreže strokovnjakov, in lastnimi specializiranimi rešitvami. Velik poudarek bomo namenili prestopu iz klasičnega odnosa naročnik–izvajalec v partnerski odnos, ki prek izmenjave znanja ponuja pomoč pri pripravi strategij digitalizacije in digitalne preobrazbe podjetij. Nadaljevali bomo tudi vlaganje v razvoj kadrov, predvsem želimo v svoje vrste privabiti mlade ambiciozne talente, ki jim lahko ponudimo mednarodni karierni razvoj v okviru vse večje evropske IT-skupine.«

Miran Potočnik, direktor podjetja Posita: »Strateška usmeritev podjetja Posita kot člana skupine Pošta Slovenije je vzpostavitev središča digitalne izmenjave, kar smo v resnici nekoč že bili. Tako bi ob storitvah obdelave in hrambe digitalnih vsebin gospodarstvu, javni upravi in prebivalstvu omogočili širok nabor inovativnih digitalnih storitev od prejemanja obvestil o priporočenih pošiljkah na pametni telefon do popolne digitalizacije poslovnih in upravnih postopkov, kjer danes še vedno prevladuje papirna dokumentacija. Menim, da se bo panoga v tem letu in še naprej prednostno ukvarjala s kadri, ki jih kronično primanjkuje. Po eni strani bomo morali narediti vse, da zadržimo dobre kadre. Po drugi strani pa, in to velja za celotno gospodarstvo, ne samo za našo panogo, bomo morali zmanjšati odvisnost od lastnih IKT-strokovnjakov z izkoriščanjem zunanjih upravljanih storitev v oblaku.«

Ciril Kraševec, direktor podjetja Xenon forte: »V letu 2021 smo bili kar uspešni, zato smo za leto 2022 še bolj optimistični. Pri digitalni preobrazbi je še veliko odprtih projektov in načrtovanih naložb. Veliko naših uporabnikov je že drastično zmanjšalo količino izpisov. Zaradi hibridnih delovnih mest se del tiskalniške infrastrukture seli s centralnih naprav na več manjših, ki so nameščene lokalno. Povečali so se zajem dokumentov in zahteve po procesiranju dokumentov, ekstrakciji določenih vsebin in samodejni kategorizaciji. S svojimi storitvami smo vse bolj navzoči pri varnem shranjevanju podatkov. Strežniki NAS in SAN so ekspandirali tako za domače kot za profesionalne potrebe. Z našimi partnerji smo uspešni pri datotečnih strežnikih, namenskih strežnikih z lastnimi aplikacijami in tudi pri virtualizaciji. Letos načrtujemo še ambicioznejšo rast in povečanje obsega pri hitrih brezžičnih komunikacijah – tudi za internet stvari. Od tiskanih dokumentov pa se seveda ne bomo v celoti poslovili. Nadaljevali bomo širitev na področju obsežnega variabilnega tiska, kjer bomo obstoječim namenskim napravam dodali še nove, bolj zmogljive. Kot celotna panoga pa se bomo spopadali s podražitvami, težavami z logistiko in pomanjkanjem delovne sile. Upam, da uspešno.«

Renato Pulko, direktor podjetja Sfera IT: »V novem letu zaključujemo strateško povezovanje podjetij Sfera IT in A-Soft ter s tem nadgrajujemo naše inovativne in sodobne IT-rešitve na področju upravljanja in digitalizacije poslovnih procesov. Zaradi izzivov ob pomanjkanju surovin na globalnem trgu smo že v minulem letu zelo uspešno preoblikovali Sfero IT v večinsko storitveno podjetje in A-Soft v večinsko produktno podjetje. Z združitvijo pa podjetji kot enovit ponudnik na trgu ponujata digitalno preobrazbo, ki v prvi vrsti ne zadeva le tehnologije, temveč strategijo organizacije, kar se kaže v spremenjenem načinu njenega razmišljanja, kulture in delovanja. Ob dodatno okrepljenih kompetencah na področju kibernetske varnosti smo razvili lastno sintetično metodologijo stopenj zrelosti informacijske varnosti, ki je izrazito praktično usmerjena ter vodi naročnike od razumevanja področja kibernetske varnosti, vzpostavitve politik njenega upravljanja in obvladovanja do uvedbe organizacijskih in tehničnih kontrol ter s tem povezanega načrta za izgradnjo večnivojske varnostne infrastrukture. To pa smo v novem letu tudi zasnovali po konceptu upravljane storitve – SECaaS oziroma ICE as a Service (ICEaaS).«

Petra Šinigoj, direktorica skupine Saop: »Minulo leto smo končali združevanje treh podjetij (Saop, MIT in Opal), združitev pa prinaša največ prednosti ravno uporabnikom. Med prvimi vidnejšimi rezultati skupnega dela je storitev Edonet, s katero smo postali ponudnik poti za izmenjavo elektronskih dokumentov. Skladno z našo strategijo, da uporabnikom poenostavljamo poslovanje, nadaljujemo razvoj oblačnih aplikacij, ki bodo dopolnjevale naše štiri obstoječe produkte – iCenter, Minimax, MIT in Opal – in ponudile še boljšo uporabniško izkušnjo. Veliko vlagamo v tuje trge in po lanskih odličnih rezultatih na Hrvaškem in v Srbiji pričakujemo, da bo ravno leto 2022 prelomno, predvsem z vidika prepoznavnosti.«

Dušan Rus, direktor podjetja KOPA: »V zadnjih dveh letih smo zaznali izjemno pospešitev digitalne preobrazbe v organizacijah, saj so bile digitalne tehnologije in napredne rešitve odločilne za nemoteno poslovanje in produktivnost zaposlenih v zaostrenih razmerah. Letos se bo potreba po digitalizaciji na vseh ravneh poslovanja še stopnjevala, pri čemer bodo odločilne vrhunska, zanesljiva in varna tehnologija ter preizkušene rešitve, ki so sposobne podpirati spremembe. S sodelavci v Kopi bomo sledili viziji zagotavljanja celovitih in kakovostih IT-rešitev. Pomembno vlogo bodo imela tudi naša partnerstva s svetovnimi IT-principali, s katerimi bomo ponujali zanesljivo podporo pri upravljanju in dodajanju novih storitev, ki jih zahtevajo spreminjajoče se potrebe. Okrepili bomo svoj položaj na slovenskem trgu in nadaljevali širitev ekipe.«

Simona Kogovšek, direktorica Mikrocopa: »Ob nadaljevanju trenda hibridnega dela bodo podjetja še bolj usmerjena v uporabo storitev v oblaku, saj s tem povečujejo fleksibilnost, zmanjšujejo obremenjenost IT-kadrov in znižujejo tveganja lastnega upravljanja. Pričakujem konsolidacijo trga na področju izvajanja IKT-storitev in iskanje sinergij komplementarnih rešitev za izboljšanje izkušnje strank. Verjamem, da bodo podjetja nadaljevala vlaganja v digitalizacijo ter v optimizacijo in avtomatizacijo izvajanja procesov. Za leto 2022 načrtujemo nadgrajene rešitve na digitalni platformi InDoc EDGE s standardnimi poteki dela, ki pooblaščenim uporabnikom omogočajo hiter in varen dostop do vsebin, shranjenih v repozitorijih podjetja.«

Boštjan Gaberc, direktor Mikrografije: »Za nami je uspešno poslovno leto. Krepitev zavedanja potreb po digitalizaciji poslovanja je epidemija še pospešila. Digitalizacija nam je omogočila lažjo prilagoditev na hibridni način dela, ki ostaja in bo ostalo v mnogih podjetjih in organizacijah. Skrb za varno hrambo podatkov in dokumentov se je tako še povečala. Naš fokus bo na nadaljnji širitvi našega poslovanja na tujih trgih, kar nam bo zagotovilo še večjo finančno in tehnološko stabilnost. Nadaljujemo zaposlovanje strokovnih delavcev ter naložbe v nove oblačne tehnologije. Na leto 2022 gledamo optimistično, saj bomo praznovali že 30-letnico delovanja podjetja.«

Urban Rozina, izvršni direktor Četrte poti: »Leto 2021 je bilo za nas v znamenju prevzema dveh programerskih podjetij za obračunavanje plač – to sta Spin in Burdian. Četrta pot je tako postala edina programerska hiša v Sloveniji, ki na skupni platformi digitalizira tri velike segmente poslovnih procesov – upravljanje kadrov, evidentiranje delovnega časa s kontrolo dostopa oziroma identifikacijo ter obračunavanje plač. Glede na nadaljevanje pestre dinamike na področju delovne zakonodaje in digitalizacije delovnih mest ter posledično spremenjenje nakupne navade na področju poslovnih rešitev bomo vsebinsko in razvojno tudi sami sledili potrebam trga in uporabnikom ažurno prilagajali rešitve. Opažamo, da se vse bolj uresničuje trend nakupa oziroma najema rešitev v oblaku, zato bomo še naprej vlagali v razvoj naprednih oblačnih in mobilnih rešitev.«

Aljoša Jerman Blažič, direktor podjetje SETCCE: »Leto 2021 ni prineslo večjih sprememb v poslovanju in načinu dela, saj se je gospodarstvo držalo prilagoditev še iz leta 2020. To velja tudi za digitalizacijo, pri kateri smo lahko videli neverjeten pospešek takoj po izbruhu zdravstvene krize. Pričakujemo, da bo digitalizacija aktualna predvsem tam, kjer še niso (v celoti) vstopili na ta vlak. Segment malih in srednjih podjetij vse bolj razume, kaj digitalizacija pomeni in kakšen učinek ima. Svojo podporo zagotavlja vse bolj tudi država, strateško, finančno in zakonsko, kar je dobro. Zato pričakujemo, da bomo na področju upravljanja digitalnih transakcij, torej tudi pri uvajanju e-podpisa, e-identitete in drugih komplementarnih storitev, rasli po 40 odstotkov in več na leto.«

Tomi Šefman, glavni izvršni direktor Halcoma: »V letu 2022 želimo še izboljšati naše storitve digitalnega bančništva v oblaku s ciljem razširitve nabora produktov in funkcionalnosti v vseh segmentih. Obstoječe digitalne kanale bomo nadgradili v orodje za digitalno prodajo za banke ter jim s tem omogočili rast in modernizacijo. Podjetjem, ki dolga leta uporabljajo naše rešitve, želimo še bolj poenostaviti poslovanje z multibančno rešitvijo Halcom MultiPay. Na področju certifikatne agencije se bomo osredotočali na rešitev Halcom One, digitalno potrdilo v oblaku, predvsem v smeri povezovanja s preostalimi deležniki. Seveda pa ne moremo niti mimo naših zaposlenih, tem bomo zagotovili še bolj prijetno in inovativno delovno okolje, v katerem bodo zadovoljni in bodo tudi osebno rasli.«

Vlado Gobec, direktor podjetja PRO BIT: »Potem ko smo v zadnjih letih naredili nov ERP v oblačni tehnologiji in imamo v tej tehnologiji primat med slovenskimi ponudniki za zahtevnejša mala in srednja podjetja, smo se znašli pred novo prelomnico. V poslovno programsko opremo nezadržno prihajajo metode umetne inteligence in metode veriženja blokov (blockchain). Pred nami pa je že nov trend, ki zahteva podporo decentraliziranim avtonomnim organizacijam (DAO) in spletu 3 (Web3), kar bo povzročilo revolucijo na področju avtomatiziranih funkcionalnosti in procesov tako v podjetjih kot med podjetji. Letos bomo pospešeno menjavali stare tehnologije za oblačne PRO.4 in skušali upokojiti čim več starih modulov PRO.3. Še naprej bomo pridobivali tudi projekte za stranke s posebnostmi, ki jih drugi ponudniki ne znajo ali nočejo realizirati.«

Uroš Gunčar, direktor podjetja Nets: »Leto 2022 bo v našem podjetju pomenilo še več vlaganj v tuje trge. Še naprej bomo delali pri razvoju aplikacije, lani je bila glavna analiza FMEA, ki je vključena v proces, zdaj pa bomo dodali še mnoge nove operativne funkcionalnosti, ki so potrebne za še širšo uporabo aplikacije DNA EQMS. Že zdaj je lahko naša aplikacije ključna za celovito vodenje podjetja, v povezavi s sistemom ERP pa lahko deluje kot celovita podpora vodenju organizacije. Še več, z dobrim popisom procesov lahko pridemo do načrta digitalizacije organizacije. Organizacije, ki so usmerjene na tuje trge ter imajo zaradi tega mnogo raznih presoj in inšpekcijskih pregledov, potrebujejo sistem, kot je naš, ki pa je del celovitega sistema digitalizacije. Prav zdaj smo v fazi presoje za standard ISO 27.000, kar je logično nadaljevanje standarda ISO 9.001, ki smo ga pridobili lani decembra. Varnost je eno od pomembnih področij, kjer smo zelo dejavni.«

Napišite svoj komentar

Da boste lahko napisali komentar, se morate prijaviti.
Več o temi
Kliknite [+] poleg oznake in se prijavite na obveščanje. S klikom na ime posamezne oznake preverite seznam člankov.
FINANCE
IKT
Varnostno obveščanje – nov trend v kibernetski varnosti
IKT
IKTJakob Žorž Varnostno obveščanje – nov trend v kibernetski varnosti

Za informacijsko varnost in obstoj organizacij, še zlasti finančnih ustanov in visokotehnoloških podjetij, ni več dovolj tehnična zaščita, ampak mora temeljiti na razumevanju trenutnih in šele nastajajočih groženj v kibernetskem prostoru

FINANCE
Manager
TOP IT: To so najboljši slovenski igralci v vse bolj nadpovprečni panogi
Manager
ManagerJure Ugovšek TOP IT: To so najboljši slovenski igralci v vse bolj nadpovprečni panogi 2

Analizirali smo 167 informacijskih družb in sestavili lestvici največjih in najboljših 50.

FINANCE
IKT
(Intervju o kibernetski varnosti) »Potrebnih je le nekaj ur, da se za več mesecev onesposobi delovanje podjetij«
IKT
IKTBranko Žnidaršič (Intervju o kibernetski varnosti) »Potrebnih je le nekaj ur, da se za več mesecev onesposobi delovanje podjetij«

Tako pravi Jan Bervar, glavni varnostni arhitekt v skupini Conscia, in dodaja, da so prave varnostne inovacije tiste, ki organizacijam omogočajo poslovni razvoj, ne da bi jim pri tem postavljale preveč omejitev.

FINANCE
IKT
Ste izpeljali odličen B2B e-commerce projekt? Prav vas iščemo!
IKT
SPLETNO POSLOVANJE
IKTFinance PRO Ste izpeljali odličen B2B e-commerce projekt? Prav vas iščemo!

Z izborom želimo ozaveščati o pomenu in koristih digitalizacije medpodjetniškega poslovanja ter predstaviti slovenske dobre prakse spletnega poslovanja na področju B2B

FINANCE
IKT
Niso vsa jajca za v isti oblak
IKT
RAČUNALNIŠTVO V OBLAKU
IKTJakob Žorž Niso vsa jajca za v isti oblak

Sodobna rešitev za varovanje podatkov je tista, ki podpira več oblakov in je dostopna kot storitev

FINANCE
IKT
Kaj v svet IKT prinaša tehnologija vsebnikov
IKT
KONTEJNERSKE PROGRAMSKE REŠITVE
IKTJakob Žorž Kaj v svet IKT prinaša tehnologija vsebnikov

Njen pohod spodbujajo predvsem poslovne prednosti, kot so hitrejše nameščanje aplikacij, večja agilnost in prenosljivost med računalniškimi okolji, lažje posodabljanje ter obvladovanje aplikacije v obdobju uporabe – tako rekoč vse temeljne tehnološke zahteve digitalizacije.

FINANCE
Manager
(TOP IKT) Kdo je največji in kdo najboljši v IT
Manager
ManagerJure Ugovšek (TOP IKT) Kdo je največji in kdo najboljši v IT 1

Analizirali smo 190 informacijskih družb in sestavili lestvici največjih in najboljših.

FINANCE
IKT
Ste izpeljali odličen B2B e-commerce projekt? Prav vas iščemo!
IKT
SPLETNO POSLOVANJE
IKTFinance PRO Ste izpeljali odličen B2B e-commerce projekt? Prav vas iščemo!

Z izborom želimo ozaveščati o pomenu in koristih digitalizacije medpodjetniškega poslovanja ter predstaviti slovenske dobre prakse spletnega poslovanja na področju B2B