Prva nastopa na olimpijskih igrah sta tudi za slovenskimi plavalci, poroča STA. Prvi se je na 400 m prosto predstavil Martin Bau, ki je zasedel 24. mesto, za njim pa še 19-letna klubska kolegica iz mariborskega Branika Katja Fain, ki je bila na 400 metrov mešano 15.

V strelstvu je Živa Dvoršak s 672,2 kroga zasedla končno enajsto mesto. Do preboja v veliki finale osmih najboljših tekmovalk iz kvalifikacijskega dela ji je zmanjkalo 1,3 kroga.

Po prvih enajstih od 339 končnih odločitvah olimpijskih iger Slovenija z bronom Pogačarja deli 19. mesto med sodelujočimi državami. S tremi zlatimi medaljami in bronom na čelu preglednice medalj Kitajska. Drugo mesto si delita Italija in gostiteljica Japonska s po enim zlatom in srebrom, četrta je Južna Koreja z zlatom in dvema bronastima odličjema.

Namiznoteniški igralec Bojan Tokić je uspešno začel olimpijski turnir v Tokiu. V uvodnem nastopu je po vsega 25 minutah igre premagal Kanadčana Jeremyja Hazina s 4:0 (7, 9, 5, 7). V naslednjem nastopu Tokića čaka obračun s Hrvatom Tomislavom Pucarjem.

Maruša Štangar je v Tokiu odprla slovenske nastope v judu na olimpijskih igrah. Po zmagi v prvem krogu nad Korejko Yujeong Kang je morala 23-letna reprezentantka nato priznati premoč olimpijski prvakinji iz Ria 2016 Pauli Pareto iz Argentine.

Organizatorji olimpijskih iger v Tokiu so danes sporočili, da so na igrah odkrili 17 novih primerov okužbe z novim koronavirusom. Skupna številka od 1. julija zdaj znaša 123 primerov. Organizatorji so na dnevni konferenci dejali, da je med novimi primeri tudi en tuj športnik.