Meillard po odstopu Noela zmagovalec v Aspnu

Aspen, 3. marca - Švicar Loic Meillard je zmagovalec slaloma za svetovni pokal alpskih smučarjev v ameriškem Aspnu. Za 89 stotink sekunde je ugnal Nemca Linusa Strasserja, ki je v finalu napredoval za štiri mesta, tretje mesto je zadržal Norvežan Henrik Kristoffersen. Vodilni po prvi vožnji, Francoz Clement Noel, je v finalu odstopil.

Kranjska Gora.
Švicarski smučar Loic Meillard.
Arhiv STA

Po dveh drugih mestih na veleslalomih je Meillard danes vendarle stopil na najvišjo stopničko in slavil prvič v letošnji sezoni svetovnega pokala. Švicarji so tako povsem dominirali ta konec tedna v Koloradu, oba veleslaloma je pred Meillardom dobil nepremagljivi švicarski zvezdnik Marco Odermatt.

Edini slovenski predstavnik Tijan Marovt tako kot mnogi drugi danes v prvi vožnji ni končal slaloma. Po prvem merjenju vmesnega časa je sicer zaostajal za 0,80 sekunde, kar je bil 29. čas tega merjenja.