Šport > Nogomet
3383 ogledov

Xavi besen kot ris: "To je katastrofa, uničil nam je sezono!"

Xavi Profimedia
Trener Barcelone je bil razjarjen nad razpletom povratne četrtfinalne tekme lige prvakov, po katerem je na račun Kataloncev med najboljše štiri napredoval PSG.

Francoski nogometni velikan Paris Saint-Germain po porazu na prvi tekmi z 2:3 na povratnem obračunu v gosteh premagal Barcelono (1:4) in se s skupnim izidom 6:4 veselil napredovanja v polfinale najmočnejšega klubskega tekmovanja v Evropi.

Za Parižane bo to prvi nastop v polfinalu po letu 2021, za Borussio Dortmund, ki je po preobratu izločila Atletico Madrid, pa prvi po letu 2013.

Jan Oblak Liga prvakov Šport Večer golov in preobratov je dal prva polfinalista

Barcelona je zelo obetavno odprla povratni obračun z golom Raphinhe v 12. minuti, razmerje moči pa se je v prid gostov obrnilo v 29. minuti, ko je bil zaradi prekrška nad Bradleyjem Barcolo izključen Ronald Araujo. Sporni trenutek, ki je botroval rdečemu kartonu, si lahko pogledate TUKAJ.

PSG je številčno prednost znal izkoristiti in še pred koncem prvega polčasa izenačil z golom Ousmaneja Dembeleja (39.), kmalu po začetku drugega dela pa sta domačega vratarja Marc-Andreja Ter Stegna premagala še Vitinha (54.) in Kylian Mbappe (61.). Slednji je bil natančen z bele točke po posredovanju Joaa Cancella nad Dembelejem. Zmago PSG-ja je z zadetkom po protinapadu tik pred koncem rednega dela zapečatil Mbappe (89.).

V 55. minuti je bil pri zaostanku Barçe z 1:2 izključen domači trener Xavi Hernandez, ki je po enem izmed prekrškov v korist Parižanov divjal na avt črti in pri tem brcnil promocijski rekvizit. Glavni sodnik Istvan Kovacs je legendi katalonskega velikana pokazal rdeči karton, kar je bilo po oceni španskega stratega samo še pika na i katastrofalni sodniški predstavi.

Xavi | Avtor: Profimedia Profimedia

"Barcelona bo poskušala znova. Odigrali smo dobro sezono v ligi prvakov in naslednje leto se bomo vrnili. Z desetimi igralci je težko igrati proti PSG-ju. Škoda, da je naše sezone konec zaradi ene sodniške odločitve. Želel bi si proti Luisu Enriqueju (trenerju PSG-ja, op. a.) igrati z vsemi svojimi igralci. Če bi bili enakopravni, bi bila to povsem drugačna tekma."

"Nismo zadovoljni. Rdeči karton je odločil tekmo. Ko smo igrali 11 na 11, smo bili dobro organizirani, potem pa se je vse spremenilo. Izključitev Arauja se mi je zdela pretirana. Sodnik je bil zelo slab. Katastrofa! Povedal se mu, da ne razume igre. Uničil je tekmo. Nerad govorim o sodnikih, a to je treba povedati na glas. Ne razumem. O tekmi lahko razpredamo v nedogled, vendar ne moremo mimo dejstva, da je bil rdeči karton odločilen," je povedal Xavi.

Kar zadevo njegovo izključitev v 55. minuti, je Xavi prevzel odgovornost. "To je bila moja napaka," je priznal.

Xaxi | Avtor: Epa Epa