Maribor pod vodstvom Damirja Krznarja še ne pozna ligaškega poraza (šest tekem, štiri zmage) in se po obupnem startu sezone počasi vzpenja na lestvici. Foto: MMC RTV SLO/M. R.

Nogometaši Maribora so še tretjič zapovrstjo gostovali in še tretjič zapovrstjo zmagali, hkrati pa že na 17. zaporedni tekmi proti Novogoričanom ostali nepremagani. Novih točk znova niso pridobili s posebej blestečo igro, a tako kot proti Radomljam v prejšnjem krogu (5:0) so bili zelo učinkoviti. Vprašanje zmagovalca so rešili že v prvem delu, ko so po neprepričljivem začetku izkoristili vse tri večje priložnosti.

Sorodna novica Olimpija po premoru igrala podobno kot pri 40 stopinjah – malce zaspano

Po boljšem uvodu Gorice so Mariborčani v drugem delu prvega polčasa zavladali na zelenici.

Ivan Tolić je podal žogo v prazen prostor, z desne strani je vanj utekel Jan Repas, njegov strel ni bil najboljši, Uroš Likar ga je odbil v zrak, toda žoga je vendarle še naprej potovala proti golu, Denis Cerovec pa je z golove črte ni znal izbiti v polje.

V 37. minuti je sledila nova napaka goriške obrambe, hiter protinapad Maribora je z rutinskim strelom z 12 m končal Roko Baturina (0:2). Jošt Urbančič je ob koncu prvega polčasa podrl na tla Andraža Žiniča in sodnik je pokazal na belo točko, 11-metrovko je zanesljivo izvedel Rok Kronaveter (0:3).

V drugem delu so Mariborčani brez posebnih težav nadzorovali potek tekme. V 59. minuti je Pridgar ubranil strel Alena Kranjca, ta pa je svoji ekipi tudi priigral 11-metrovko, ki jo je v 69. minuti izkoristil Etien Velikonja.

Žan Vipotnik je v 88. minuti postavil piko na i mariborski zmagi s strelom znotraj kazenskega prostora (1:4).

Zadetki s tekme Gorica - Maribor

Težko priigrana zmaga Celjanov
Celjski nogometaši so se s težko priborjeno zmago vrnili na drugo mesto prvenstvene razpredelnice. Tokrat svojih navijačev z igro niso navdušili, proti Radomljam so pokazali eno slabših predstav v letošnji sezoni, zmagali so s kar precej sreče. K temu, da njihova predstava ni bila najboljša, je zagotovo prispevala tudi odsotnost nekaterih igralcev. Predvsem Charlesa Chukwubuikema Ikwuemesija, brez katerega so bili povsem nenevarni. Radomljani so z lahkoto branili njihove napade, bili celo za odtenek nevarnejši, a jim je ob koncu padla zbranost, kar so domači izkoristili.

V 28. minuti je Žan Flis blizu kazenskega prostora storil napako, Vicko Ševelj mu je na desni strani ukradel žogo, jo poslal v sredino, kjer jo je vratar Matjaž Rozman odbil, toda le do Samsondina Oura, ki je dosegel prvi gol za svoje novo moštvo Radomlje (0:1).

V sodnikovem dodatku prvega dela se je Flis odločil za strel od daleč, pred vrati pa je Anel Zulić nespretno posredoval in poslal žogo za hrbet svojega vratarja (1:1).

V 86. minuti so Celjani dosegli zmagoviti zadetek, a znova ne iz izdelane akcije. Tekmec je na robu kazenskega prostora Vasilijeju Janjičiću podaril žogo, ta pa je z močnim udarcem zadel nasprotni zgornji kot vrat vratarja Luke Baša in znova postal rešitelj celjskega moštva.