Skrivajo premoženje: razkrivamo nepremičnine, ki...

nu
nu
0 21.01.2024 23:34:53

Girona na vrhu španske lige, do zmag tudi Real in Barcelona

Nogometaši Girone so z visoko zmago proti Sevilli s 5:1 v 21. krogu potrdili prvo mesto na lestvici španskega prvenstva. Real Madrid je pred domačimi navijači gostil zadnjeuvrščeno Almerio in jo po preobratu premagal s 3:2. Barcelona je gostovala pri Betisu. Po zmagi s 4:2, Ferran Torres je dosegel hat-trick, je tretja na lestvici.

Na vrhu španskega prvenstva tudi po 21. krogu ostajajo Katalonci. Nogometaši Girone so slavili visoko zmago. Čeprav so gosti iz Seville prvi zatresli mrežo, ko je v 10. minuti zadel Isaac Romero, so katalonski nogometaši hitro strnili vrste in napovedali prevlado že v prvem polčasu, ko je Artem Dovbik dosegel hat-trick (13., 15., 19. minuta).

Ukrajinec si s 14 goli v sezoni deli prvo mesto na lestvici strelcev z vezistom Reala, Judom Bellinghamom.

Domači so tudi v drugem polčasu potrebovali le deset minut, da so zatresli gostujočo mrežo. Tokrat je zadetek dosegel Viktor Cigankov, končnih 5:1 pa je v 89. minuti postavil Christian Stuani.

Barcelona je postala prva ekipa v la ligi to sezono, ki ji je uspelo v gosteh na stadionu Benito Villamarin premagati Betis. Ta na zadnjih 13 tekmah pred domačimi navijači ni izgubil, vknjižil pa je deset zmag.

Torres je sprva z dvema zadetkoma (21., 48.) popeljal Katalonce v vodstvo, vendar pa so ti zapravili prednost, ko je Isco za domače v razmaku treh minut zadel dvakrat (56., 59.).

Gosti so si tri točke, s katerimi ostajajo v boju za naslov, priigrali tik pred koncem tekme, ko je naprej v 90. minuti gol dosegel Joao Felix, nato pa je zmago potrdil še Torres (92.) s svojim tretjim zadetkom na tekmi.

Barca je z zmago skočila na tretje mesto s 44 točkami, Betis je deveti z 31.

V Madridu je Almeria povedla in še ob polčasu na stadionu Santiago Bernabeu vodila z 2:0, na koncu pa so se veselili domači z golom Danija Carvajala globoko v deveti minuti sodnikovega dodatka.

Vendar pa je bilo že takoj po tekmi veliko pripomb na sojenje. Glavno vlogo je imel Var, gostje pa so bili po tekmi ogorčeni nad sojenjem.

"Odigrali smo odlično tekmo. Vendar se je nekdo odločil, da danes tukaj ne moremo zmagati," je po tekmi za DAZN dejal gostujoči igralec Marc Pubill, potem ko so trije klici iz sobe Vara "rešili" kraljevi klub, piše hrvaška tiskovna agencija Hina.

Enajstmetrovka v korist Reala, razveljavljen gol Almerie in domnevni gol Viniciusa z roko. Enajst minut dodatka, izključitev gostujočega igralca, zadetek Carvajala v 99. minuti ... Zagotovo "najbolj norih" 45 minut letošnje sezone v primeri, še navaja Hina.

S to zmago je Real začasno prevzel vodstvo na lestvici z 51 točkami, a je Girona zdaj s tekmo več z 52 znova na vrhu. Almeria je zadnja na lestvici z le šestimi točkami.

Že pred tem je na prvi tekmi dneva Osasuna premagala Getafe s 3:2. Osasuna je po prvem polčasu vodila z 2:0, Getafe je v nadaljevanju izid izenačil, a je ekipi iz Pamplone na koncu uspelo zmagati. Domačim je zmago v 80. minuti prinesel Jesus Areso.

Krog se bo končal v ponedeljek, ko bo Atletico Madrid Jana Oblaka ob 21. uri gostoval pri Granadi.