Erling Haaland je najboljši strelec Premier lige z 18 zadetki. Norvežan vsakih 53 minut zatrese mrežo v angleškem prvenstvu. Foto: EPA

To je bila tretja zaporedna in skupno deseta zmaga aktualnih prvakov. Za tri točke so se morali pošteno potruditi, saj so kar 70 minut igrali le z deseterico.

V 17. minuti so sinjemodri povedli. Ilkay Gündogan je v kazenskem prostoru zaposlil Juliana Alvareza, Argentinec pa je streljal z desno nogo in žogo se je od prečke odbila v mrežo.

Težave za izbrance Pepa Guardiole so se začele v 26. minuti, ko je bil izključen Joao Cancelo. Harry Wilson je ušel obrambi gostiteljev, stekel sam proti Edersonu, Joao Cancelo pa ga je podrl. Sodnik Darren England je takoj pokazal na belo točko, Portugalca pa je izključil, saj je bil zadnji mož obrambe. Andreas Pereira je izenačil z enajstih metrov, z desno nogo je ukanil Edersona, ki se je sicer vrgel v pravi kot.

Joao Cancelo je prejel rdeči karton že v 26. minuti. Foto: EPA

Po uri igre je imel Nathan Ake veliko priložnost za vodstvo Fulhama, a je zgrešil vrata. City je tudi z igralcem manj nadaljeval napade. Haaland je v 64. minuti zamenjal Alvaraza in četrt ure pred koncem je z glavo zatresel mrežo. Oglasil se je videosodnik in razveljavil zadetek, saj je bil Norvežan v prepovedanem položaju pri predložku Kevina De Bruyneja.

Vse je že kazalo na delitev točk na stadionu Etihad, ko je De Bruyne v 93. minuti spretno preigraval v kazenskem prostoru, Antonee Robinson ga je podrl in sodnik England je pokazal na najstrožjo kazen. Haaland je močno streljal z levo nogo, vratar Bernd Leno se je vrgel v pravo smer, a žoge mu ni uspelo zadržati.

Summerville znova zagotovil tri točke Leedsu
Največ golov na sobotnih tekmah je padlo v Leedsu, kjer so gostitelji na tekmi preobratov s 4:3 ugnali Bournemouth. Po polčasu so gostje vodili z 2:1, nato tudi 3:2, za popolni preobrat pa sta poskrbela Liam Cooper in Crysencio Summerville, ki je končni izid postavil v 84. minuti. Nizozemski vezist je prejšnji teden odločil že na Anfieldu, ko je Leeds šokiral Liverpool (1:2).