Afera sodna stavba: kabinet Andreje Katič bo ...

Anže Logar izzval Janšo: »Pripravljen sem na ...

Ni videti dobro! Dončića posneli, ko je korakal ...

nu
nu
4 12.09.2023 01:22:20

Tekma Hrvatov v Armeniji prekinjena, nad igriščem letel dron z zastavo paradržave ... (video)

Hrvaška je v Armenji dosegla pomembno zmago (1:0) v kvalifikacijah za nastop na evropskem prvenstvu.

Obračun v Jerevanu je dvakrat spolzel v senco obstranskega dogajanja. V 35. minuti je moral sodnik Clement Turpin prekiniti tekmo, saj je nad stadionom Vazgen Sargsyan letel dron z zastavo Republike Arcah - samooklicane države v južnem Kavzaku z večinsko armenskim prebivalstvom. Obsega večino ozemlja nekdanje Avtonomne oblasti Gorski Karabah in je mednarodno prepoznan kot del Azerbajdžana.

Armenski navijači so noreli od navdušenja, francoski sodnik pa je moral zaradi varnostnih razlogov z nadaljevanjem tekme počakati. Prekinitev je trajala nekaj minut.

Vroče pa je bilo tudi na tribunah. Sredi prvega polčasa je prišlo celo do pretepa med navijači. Med skoraj 15.000 gledalci je bilo tudi 200 Hrvatov, po poročanju armenskih medijev pa naj bi se fizično spopadli dve skupini navijačev iz nasprotnih taborov.