Gašper Marguč je bil proti Danski s štirimi zadetki drugi najboljši strelec Slovenije. Foto: www.alesfevzer.com

Po četrtkovi zmagi nad Severno Makedonijo (27:25) in sobotnem porazu proti Danski (23:34) bo ponedeljek za Slovence dan D. V Debrecenu bodo morali za napredovanje v drugi del prvenstva Črnogorce premagati.

Nedeljsko jutro je minilo v znamenju vnovičnega testiranja na novi koronavirus, ki je postalo redna praksa rokometašev in strokovnega štaba od prihoda na Madžarsko, ter kratkega sprehoda v okolici hotela. Slovence pred tekmo čakata še dva treninga.

"Pomerili se bomo proti tekmecu, ki je premagal Makedonce, ima samozavestno zasedbo in igra dober rokomet. Zavedamo se, kaj ta tekma prinaša in kako je pomembna, nanjo se primerno pripravljamo. Pomembno bo, da svojo igro igramo vseh 60 minut in damo vse od sebe," je na spletni novinarski konferenci dejal Vranješ.

Vranješ: Realno kakovost vseh igralcev ni tako visoka

Kdo so glavna imena Črne gore?

Za Črnogorce, ki med evropsko elito tekmujejo šestič, bi bil preboj iz skupinskega dela prvi v zgodovini EP-jev. Skozi kvalifikacije so se izbranci Zorana Roganovića, najboljšega strelca v zgodovini švedskega prvenstva, prebili kot drugouvrščeno moštvo v skupini za Švedi.

Črnogorska reprezentanca je po pričakovanem porazu proti Danski (21:30) v obračunu z Makedonci osvojila prvi par točk (28:24) in se v skupnem izkupičku poravnala s slovensko. Eden izmed ključnih mož njene zmage nad balkanskimi tekmeci je bil vratar Nebojša Simić, ki je zbral 13 obramb.

S šestimi zadetki sta na drugi strani igrišča voz Črne gore proti zmagi vlekla levi krilni igralec Miloš Vujović in srednji zunanji Božo Anđelić. Ob nekaj mlajših soigralcih pomembno vlogo igrata Vasko Ševaljević, igralec z največ nastopi in goli za svojo državo, ter Nemanja Grbović, udeleženec zadnjih štirih evropskih prvenstev.

Slovenci v obračunih s Črnogorci uspešnejši

Leta 2018 v Zagrebu +9 za Slovenijo

Navijači slovenske reprezentance se bodo nadejali ponovitve zadnjega obračuna Slovenije in Črne gore na evropskih prvenstvih, pred štirimi leti v Zagrebu je slovenska vrsta slavila zmago z devetimi zadetki razlike (28:19).

"Naprej je treba iti z dvignjenimi glavami. Pričakujem igro iz prvega polčasa tekme proti Danski. Igrali smo odlično obrambo, malo grešili in upam, da bomo takšno predstavo v ponedeljek pokazali vseh 60 minut," je povedal Blaž Blagotinšek.

Kapetan Jure Dolenec, ki v soboto zaradi poškodbe kolena ni igral, je dodal: "Tekmo proti Danski moramo čim prej pozabiti in s seboj vzeti tisto, kar je bilo pozitivnega. Verjamem, da na tem prvenstvu še nismo rekli zadnje. Čaka nas obračun, ki bo za nas kot finale. Premagati moramo Črnogorce in doseči prvi cilj."

Vratar Aljaž Panjtar se je po ustreznih izvidih PCR-testov po okužbi z novim koronavirusom znova pridružil reprezentančnim aktivnostim, je sporočila Rokometna zveza Slovenije.