Mario Šoštarič je za Hrvaško dosegel sedem golov. Foto: EPA

Hrvati so povsem zasenčili favorizirane Špance. Od prve do zadnje minute so imeli absolutni nadzor na igrišču, v drugi polovici tekme so si priigrali že enajst golov prednosti (34:23, 39:28).
Pri izbrancih hrvaškega stratega Gorana Perkovića so blesteli vsi igralci, najučinkovitejša pa sta bila nekdanji slovenski reprezentant Mario Šoštarić in Ivan Martinović z osmimi goli. Toliko zadetkov je za medle Špance dosegel tudi Aleix Gomez.

Avstrija, ki jo vodi Slovenec Aleš Pajovič, je v Mannheimu zanesljivo ugnala Romunijo z 31:24.

Hrvati odpravili Špance

Pajovičevi varovanci so si na prvi današnji tekmi v SAP Areni v Mannheimu odločilno prednost priigrali v 54. minuti, ko so povedli z 28:21. Pri severnih sosedih je bil najučinkovitejši Sebastian Frimmel, pri Romunih Demis Grigoras, oba sta dosegla po šest golov.

V skupini C so se rokometaši iz Srbije in Islandije razšli z neodločenim izidom 27:27. V Münchnu je kazalo na zmago Srbov, ki so dve minuti pred koncem vodili za tri gole, poraz igralcev iz dežele gejzirjev pa sta preprečila Aron Palmarsson in Sigvaldi Gudjonsson. Prvi je dosegel dva, drugi pa gol za končnih 27:27.

Na drugi tekmi v bavarski prestolnici so Madžari po hudem in enakovrednem boju premagali Črnogorce s 26:24.