Yogi Ferrell se je razigral v zadnjih minutah prvega polčasa. Američan ni imell dovolj pomoči soigralcev. Foto: www.alesfevzer.com

Ljubljančani po devetem porazu ostajajo na dnu desetčlanske skupine A, do konca rednega dela pa je še sedem tekem. V izločilne boje se bo uvrstilo prvih osem ekip. Najboljši strelec tekme je bil Yogi Ferrell s 27 točkami, zadel je štiri trojke.

V prvem polčasu so si Romuni zagotovili 15 točk naskoka, a so popustili tik pred odmorom. Slovenski prvaki so najboljšo predstavo prikazali v tretji četrtini, ko so povedli s 54:51. Na začetku zadnje četrtine so si gostje znova priigrali 11 točk prednosti, ki je niso več izpustili. To je bila njihova četrta zmaga v Evropskem pokalu v tej sezoni.

36-letni center Andrija Stipanović je pred tekmo dobil spominsko sliko, med letoma 2017 in 2020 je igral za Cedevito Olimpijo. Foto: www.alesfevzer.com

Cluj s trojkami hitro do visoke prednosti
Gostje so že v uvodni minuti zadeli dve trojki, natančna sta bila Stefan Birčević in Leonardo Meindl. Ljubljančani nikakor niso ujeli pravega ritma, Golemac pa je moral sredi prve četrtine vzeti že drugo minuto odmora pri zaostanku s 5:18. Zmaji so s šestimi zaporednimi točkami znižali na 15:24 po koncu prve četrtine.

Ferrell ujel pravi ritem tik pred odmorom
Po treh minutah igre v drugi četrtine je Matic Rebec prejel osebno napako ob prodoru Jalena Jonesa. Edo Murić se je pritoževal pri sodnikih in prejel tehnično napako, nato pa je še Golemac odvrgel suknjič in prav tako je dobil tehnično napako. Prednost gostov je znova narasla (26:41). V zadnjih štirih minutah in pol druge četrtine Cluj ni dosegel niti točke. Olimpija je precej bolj zavzeto odigrala v obrambi, v napadu pa je Ferrell najprej zadel trojko iz desnega kota, nato pa je bil natančen še po prodoru, z dvema prostima metoma pa je postavil izid prvega polčasa 34:41.

Ljubljančani so bili zelo nentanačni pri metih izza črte (4/17) in zaostanek sedmih točk je bil še zelo ugoden glede na prikazano v prvem delu.

Olimpija povedla v tretji četrtini
Zalet so prenesli tudi na začetek drugega polčasa. ko je Ferrell s trojko izenačil na 41:41 v 22. minuti. Najvišjo prednost na tekmi so imeli zmaji dve minuti pred koncem tretje četrtine (54:51). Že po 29 minutah je moral na klop Edo Murić, ki je prejel peto osebno napako, igral je le četrt ure. Nemanja Gordić je zadel trojko ob pisku sirene za konec tretje četrtine in Cluj je imel po 30 minutah minimalno prednost (57:59).

Jones zagotovil Romunom odločilno prednost
Ključen je bil začetek zadnje četrtine, ko so si Romuni z delnim 14:5 zagotovili odločilno prednost. Razigral se je Jones, ki je bil dvakrat natančen izza črte, Sheperd Kasey pa je sredi zadnje četrtini povišal na 62:73. V končnici so gostje izgubili nekaj žog in Lovro Gnjidić je s trojko znižal na 80:84, vendar je ostalo le še 22 sekund. Ferrell je skušal ukrasti žogo Gordiću, a sta mu sodnika najprej dosodila osebno napako, nato pa zaradi ugovarjanja še tehnično in upov Ljubljančanov na preobrat je bilo konec.

Ferrell: Vsako tekmo moramo začeti bolj lačni
"V nekaterih obdobjih smo igrali dobro, a to je premalo, če želiš zmagati v Evropskem pokalu. Z zmanjšano rotacijo, problemi z osebnimi napakami, zmanjšano energijo, nismo uspeli priti do uspeha. Hvala navijačem za podporo, žal pa naš skupni trud ni bil dovolj za zmago," je poudaril trener Jurica Golemac.

Ferrell je dodal: "Tekmo smo odprli zadržano, nato pa smo se skušali prebiti nazaj v obračun. S podporo navijačev se nismo vdali. Vsako tekmo moramo začeti bolj lačni. Celotno leto imamo zdravstvene težave, zato je težko zgraditi kemijo, kljub temu pa se vztrajno borimo."

Olimpija bo v 12. krogu 25. januarja gostovala pri Juventutu v Badaloni, naslednja domača tekma pa jih čaka 1. februarja proti Venezii.