208308

Šeško razpoložen v Beogradu, Biki do napredovanja

Avtor: Lamin Diallo
8. 11. 2023, 15.18

Red Bull Leipzig je v četrtem krogu Lige prvakov gostoval pri Crveni zvezdi in iztržil zmago (1:2), s katero si je priigral nastop v osmini finala najmočnejšega evropskega klubskega tekmovanja. Srečanje je od prve minute začel Benjamin Šeško, ki je nekajkrat ogrozil vrata Beograjčanov, a na koncu ostal le pri enem zadetku v Ligi prvakov.

Benjamin Šeško je v letošnji sezoni Lige prvakov nase opozoril že nekajkrat. Do srečanja s Crveno zvezo je nadarjeni Posavec v prestižnem tekmovanju za svoje moštvo v igro vstopil trikrat, že na prvem srečanju proti Young Boys iz Berna pa je dvajsetletnik dosegel svoj prvenec. Na torkovem srečanju je priložnost dobil od prve minute in se dokazal s štirimi nevarnimi poizkusi.

Že v 20. minuti je po podaji Xavija Simmonsa z močnim strelom, a zatresel le zunanji del nasprotnikove mreže. Na začetku drugega polčasa si je slovenski napadalec priigral najlepšo priložnost za zadetek. Sam je krenil v protinapad, sprožil z več kot dvajsetih metrov ter že premagal domačega čuvaja mreže, a je povišanje vodstva Leipziga preprečila vratnica. Dvajsetletnik je na Marakani igral do 70. minute, ko je namesto njega v igro vstopil Lukas Klostermann. Zmago in napredovanje Bikov v izločilne boje je potrdil Loïs Openda, ki je v aktualni sezoni za svoje moštvo zadel že desetkrat.

Šeškov Leipzig se bo v nedeljo v 11. krogu Bundeslige doma pomeril z osmouvrščenim Freiburgom. Tekma se bo na Šport TV pričela ob 19.25.

1

2

Dončič po prvi polfinalni tekmi: Koga briga moj strelski izkupiček? (VIDEO)...Več

3

Ko pustiš za seboj tudi Gajserja in Prada, popustijo “vse zavore” (VIDEO)...Več

1

Bitka za Schalkejevega čudežnega dečka se stopnjuje: V najboljšem položaju Bavarci in biki...Več

2

BLOG: Čas je za Elšnika, Karničnika, Iličića, Topalovića… Pridete?...Več

3

Šeško v klubskem dresu znova trese, proti Heidenheimu do svojega 10. gola v Bundesligi (VIDEO)...Več