224424

Ob Celju z zmago nad Ljubljančankami do naslova prvakinj tudi nogometašice Mure

Avtor: Klemen Verlič
28. 4. 2024, 20.45

Nogometašice Mure None so 11. v zgodovini postale državne prvakinje. V 21. krogu so v gosteh premagale Ljubljano z 1:0. Zdaj imajo na lestvici 55 točk oziroma nedosegljivih 14 več od ljubljanske Olimpije.

Sobočanke so v Ljubljano prišle po nov naslov. Domača ekipa je sicer v zadnjem obdobju kazala dobro formo in zmagala šestkrat na zadnjih osmih tekmah, toda Mura Nona je v domačem prvenstvu še vedno razred zase.

Mura Nona, ki jo 23. maja proti istemu tekmecu čaka še finale pokalnega tekmovanja, je povedla v 32. minuti, ko je protinapad unovčila Špela Kolbl. Kot se je izkazalo, je bil to tudi končni izid.

Danes bosta v tem krogu še dve tekmi, in sicer ob 16.30 Olimpija – Radomlje Medex, ob 17.30 pa Krim – Gažon. Obračun Drave in Primorja pa bo 19. maja.

Vir: STA

1

Matej Mavrič Rožič za Šport TV: ”V Šeškovih očeh vidim željo po dokazovanju”...Več

2

Bayern našel novo hrvaško zvezdo: Devetnajstletnik za zadetek potreboval le štiri minute (VIDEO)...Več