19 18.02.2024 09:30:14

Nebogljena Mura?! Ante Šimundža z zanimivimi besedami spregovoril o črno-belih

Grega Wernig
V Fazaneriji bodo od 15. ure vse oči nogometnih navdušencev uprte v derbi med Muro in Mariborom.

Fazanerija bo v nedeljo popoldne gostila najbolj vznemirljivo tekmo 21. kroga, črno-beli in vijoličasti pa prekmursko-štajersko klasiko pričakujejo s popolnoma različnima izhodiščema. Mura je na spomladanski premieri v knežjem mestu razkrila precejšnjo ranljivost, Maribor se je 'nabildal' s z zmago s 7:0 proti Aluminiju. Varovanci Vladimirja Vermezovića bodo kakopak poskušali dokazati, da je bila slabša podoba (in poraz z 1:4) v dvoboju s Celjani naključje, na drugi strani si bodo fantje Anteja Šimundže, ki se vlogi favorita ne morejo izogniti, prizadevali dokazati, da njihova eksplozija v spopadu s Kidričani to ni bila.

Trener Maribor Ante Šimundža je bil pred gostovanjem v nekoč tudi njegovi Fazaneriji kakopak v središču pozornosti. Kot je to vedno, ko se nekdanji trener Mure vrne na prekmursko ravnico. Pred tekmo je postregel z zanimivim razmišljanjem. Šimundža namreč kljub temu, da je Mura v Celju doživela hud poraz, ne deli mnenja večine, da so bili črno-beli v knežjem mestu tako nebogljeni, kot kaže končni rezultat. »V Mursko Soboto nikakor ne gremo sproščeni. Mura je doma ekipa, ki ima rep in glavo. Pravzaprav ima to povsod, ampak doma so še posebej nevarni ob podpori svojih navijačev. Na zadnji tekmi sem videl dobro Muro v 30 minutah. Muro, ki je nadzirala tekmo, bila v določenih trenutkih tudi boljša, povedla. Pri njih sem videl ogromno željo po dokazovanju. V drugi polčas so krenili malce slabše, zato se je tekma obrnila v zanje nepravo smer. Potem ko so se spet stabilizirali, pa je bila tekma enakopravna in Celje je imelo veliko prednost. Pri Muri se je videlo, kaj si želijo, vidi se, na kakšen način si želijo igrati. Verjamem, da bodo v pripravi na to tekmo z nami raven svoje igre dvignili še višje,« je povedal Šimundža.

Značke: šimundža, mura, maribor