Mario Lemina je z glavo načel mrežo Chelseaja. Foto: EPA

Angleži so že vrsto let naklonjeni tekmam med prazniki, a današnja predbožična klasika na stadionu Molineux je bila šele druga tekma v zgodovini v Premier ligi na 24. december in prva po letu 1995.

Sebični Sterling zapravil imenitno priložnost za vodstvo
Chelsea je najlepšo priložnost na tekmi zapravil v 32. minuti, ko so kar trije igralci stekli proti domačemu vratarju, a se je Raheem Sterling odločil za najbolj sebično rešitev in vratar Jose Sa je bil na pravem mestu. Volkovi so se prebudili ob koncu prvega polčasa, ko so bili precej nevarnejši, a jim ni uspelo zatresti mreže.

Vratar Jose Sa se je zelo izkazal. Foto: EPA

Lemina zadel z glavo
Tudi na začetku drugega polčasa je imel Wolverhampton premoč. Povedel je v 51. minuti, ko je Pablo Sarabia izvedel kot, Mario Lemina pa je z glavo zatresel mrežo.

Trener Chelseaja Mauricio Pochettino je po uri igre moral nekaj spremeniti. Vstopila sta Christopher Nkunku in Mihajlo Mudrik, ki je v sredo v 92. minuti izsilil streljanje enajstmetrovk proti Newcastlu v četrtfinalu ligaškega pokala. Modri so napredovali v polfinale in ostajajo v igri za lovoriko.

Nkunku, ki je bil večji del jesenskega dela poškodovan, je imel veliko priložnost za izenačenje v 64. minuti. Njegov strel z desetih metrov je z golove črte odbil Portugalec Toti.

Doherty kaznoval napako Basiashila
Wolverhampton se je spretno branil, na sporedu pa je bilo še enajst minut sodnikovega dodatka. V 93. minuti je rezervist Hugo Bueno poslal predložek pred vrata, Benoit Basiashile je zelo slabo izbil žogo, Matt Doherty pa jo je z desno nogo poslal v mrežo za 2:0.

Sorodna novica Topničarji odnesli točko z Anfielda in ostajajo na vrhu

Nkunku znižal prepozno
Chelsea je znižal v 96. minuti. Sterling je podal pred vrata, Nkunku pa je z glavo potisnil žogo v mrežo. Chelseaju do konca dodatka ni uspelo izenačiti in razočaranje je bilo veliko.

Pochettino: Veliko igralcev se še ni navadilo na Premier ligo
"Zelo sem razočaran, saj smo si zaslužili veliko več. Če ne izkoristiš priložnosti, boš v Premier ligi kaznovan. Oba gola smo prejeli po prekinitvah in nato je težko zmagati na gostovanju. Veliko igralcev je prvič v Premier ligi. Niso se še navadili in nimajo dovolj samozavesti," je poudaril trener Chelseaja Pochettino.

Wolverhampton je dosegel šesto zmago in hkrati na sedem tekem podaljšal niz nepremaganosti na domačem stadionu. Z 22 točkami se je lestvici izenačil s Chelseajem, ki je na zadnjih štirih tekmah trikrat izgubil in premagal le zadnjeuvrščeni Sheffield United.

V torek se začne že 19. krog, ki bo trajal vse do 2. januarja.