Jezni Anže Kopitar, ki je vsega 16 sekund po golu za 0:5 z izjemnim preigravanjem in bekhandom prekinil izjemni strelski niz Edmontona v 1. krogu končnice. Foto: AP

Po mrku na drugi tekmi v Edmontonu (0:6) so Kingsi tudi na prvi domači tekmi končnice po štirih letih nadaljevali podobno jalovo. Oilersi so jim natresli kar 11 zaporednih golov in pobudo na ledu spremenili v vodstvo z 2:1 v zmagah. Četrta tekma bo v Los Angelesu v ponedeljek ob 4.00 po slovenskem času.

Se lahko Kopitarjevi Kralji zbudijo iz krča, sestavijo obrambne vrste in zaustavijo Connorja McDavida in kolege?

Ko ob strelih 19:7 zaostajaš z 0:2

Naftarji so že v 7. minuti vodili z 2:0 po zaslugi golov Leona Draisaitla in Zacha Hymana. Nemec je zadel na tretji tekmi zapored, Hyman pa je izkoristil številčno prednost. Na drugi strani Kralji kljub razmerju strelov 19:7 v prvih 20 minutah nikakor niso znali zadeti, saj je vnovič blestel Mike Smith, ki je naredil usodno napako za poraz Edmontona na uvodni tekmi 1. kroga končnice.

Evander Kane je dvakrat zadel že na 2. tekmi, zdaj pa je na 3. tekmi dosegel svoj prvih hat-trick v končnicah. Foto: AP

Oilersi pregnali Quicka iz vrat

Za Kralje so sledile še bolj črne minute med 27. in 30., ko je dvakrat zadel Evander Kane, vmes pa drugič na tekmi še Hyman. Skupno so torej Oilersi kar 11-krat zapored zatresli mrežo Kingsov, s čimer so iz vrat končno spodili Jonathana Quicka, ki ga je v 28. minuti zamenjal Cal Petersen.

Preblisk Kopitarja za prvi gol v končnici

Čim je odjeknila petarda, je pak na svojo palico in svoje roke vzel Anže Kopitar, ki je z izjemnim preigravanjem in bekhandom le matiral razpoloženega Mika Smitha. Do konca 2. tretjine je Kraljem uspelo celo zadeti ob številčni premoči, na podajo Kopitarja je bil na pravem mestu Phillip Danault.

To sta bili prvi točki 34-letnega Slovenca, ki pa je tekmo končal z razmerjem doseženih in prejetih golov -4. V 26 izmenah za 19:38 igre je 5-krat sprožil v okvir vrat, 2-krat je bil blokiran, še enkrat je zgrešil. Hrušičan je podelil 3 nalete in blokiral en strel ter dobil 12 od 23 (52 %) sodniških metov.

Nugent-Hopkins potrdil visoko zmago

Na začetku zadnje tretjine so gostitelji jurišali, a tretjega gola ni bilo. Nasprotno, v zadnjih petih minutah je sledil nov razpad sistema. V dveh minutah je prvič in drugič v končnici zadel Ryan Nugent-Hopkins, ki je za piko na i vsega 20 sekund pred koncem še imenitno podal Kanu, da je prišel do hat-tricka.

Na koncu je bilo razmerje strelov resda 46:37 za Los Angeles, a ob 44 obrambah Smitha in neučinkovitem napadu Kingsov je zdaj serija trdno v rokah Edmontona, ki melje zlasti ob razmerju igralcev pet na pet.