Max Verstappen uspešno brani naslov svetovnega prvaka. Foto: EPA

24-letnemu Nizozemcu bo družbo v prvi startni vrsti delal španski veteran, 40-letni Fernando Alonso, ki se je z dirkalnikom Alpine presenetljivo zavihtel na drugo mesto. Tretji v kvalifikacijah je bil Španec Carlos Sainz (Ferrari), četrti pa rekorder po številu naslovov svetovnega prvaka Britanec Lewis Hamilton (Mercedes).

Nesrečo je tokrat na spolzkem asfaltu doživel Mehičan Sergio Perez, drugi v skupnem seštevku za svetovnega prvaka, ki je kot 13. nato tudi predčasno odstopil.

Tretji v točkovanju je Monačan Charles Leclerc (Ferrari), ki pa je bil prisiljen menjati številne dele motorja, zato bo nedeljsko dirko, ki se bo začela ob 20. uri, začel z zadnjega mesta. Po 15. mestu je Leclerc predčasno končal kvalifikacije. V skupnem seštevku ima Verstappen 150 točk, Perez 129, Leclerc pa 116.