Olimpija je imela terensko premoč, sprožila več strelov, toda Mura je z borbeno predstavo poskrbela, da so tri točke ostale doma. Foto: www.alesfevzer.com

Sobočani so z deseto zmago v sezoni vpisali pomembne tri točke v boju za evropska tekmovanja. Že v osmi minuti so povedli, ko sta z lepo dvojno podajo Olimpijino obrambo izigrala Luka Bobičanec in Mirlind Daku, ki je prvič zatresel mrežo v slovenskem prvenstvu. Toda domače veselje ni trajalo dolgo. Dve minuti pozneje je Žiga Kous v kazenskem prostoru napravil prekršek nad Mariem Kvesićem, ki je nato tudi zanesljivo izvedel enajstmetrovko.

Dvakrat se je Olimpija vrnila po zaostanku, tretji gol na začetku drugega polčasa, pa je bil odločilen. Foto: www.alesfevzer.com

Mura je znova povedla v 25. minuti. Znova je bil podajalec Bobičanec. Z desne strani je poslal žogo pred vrata, kjer jo je pred Nardinom Mulahusejnovićem nespretno v lastno mrežo spravil Eric Boakye. Ljubljančani so še v prvem polčasu izenačili. Tekla je 38. minuta, ko je Kvesić izvedel kot, najvišje pa je v kazenskem prostoru skočil Đorđe Crnomarković, ki je izenačil z glavo.

Že v prvi minut drugega dela so gostitelji še tretjič povedli. Bobičanec je po 34 sekundah nadaljevanja streljal z razdalje. Žoga je zadela Damiana van Bruggena, spremenila smer in presenetila Ivana Banića. Rezultat se v nadaljevanju ni več spremenil, je pa bila obramba Mure kar nekajkrat na preizkušnji. Največji priložnosti je imel Ivan Prtajin. V 71. minuti je bil na mestu Ivan Ljubić, v sodnikovem dodatku pa je z glavo meril mimo vrat.

Mura ugnala Olimpijo na spektaklu v Fazaneriji

Tavares junak v Kidričevem

V Kidričevem sta se pomerili zadnja in vodilna ekipa lige. Obe sta v prejšnjem krogu klonili. Medtem ko je Maribor doma moral premoč priznati Bravu (1:2), pa je Aluminij s kar 6:0 izgubil v Stožicah. Po seriji slabih rezultatov se je zgodila menjava na klopi Kidričanov, kjer je Oskarja Drobneta zamenjal Robert Pevnik, ki je pot v novi vlogi začel z veliko točko, a na dosegu je bila tudi zmaga.

Gostje so sicer izvrstno odprli srečanje. Že v peti minuti se je zatresla mreža Aluminija. Po predložku Aljaža Antolina z leve strani je Luka Janžekovič odbil žogo, a le do Marka Alvirja, ki jo je z desetih metrov spravil za njegov hrbet. 15 minut pozneje so vijoličasti povišali prednost. Tokrat je z desne predložek poslal Mirko Mutavčić, Rok Sirk pa je bil ob bližnji vratnici hitrejši od Klemna Bolhe. V 32. minuti je domača vrsta znižala. Po kotu je žoga prišla do Martina Šrolerja, ki je lepo žogo spravil mimo Mutavčića in jo nato pospravil v mrežo.

54. minuta je potekala, ko je Šroler izenačil. Z več kot 30 metrov je izvrstno izvedel prosti strel. Žogo je poslal v levi zgornji kot nemočnega Ažbeta Juga. 20 minut pozneje je Aluminij celo povedel. Gašper Pečnik je z desne strani poslal dolgo žogo v kazenski prostor, kjer je za hrbet nepozorni mariborski obrambi prišel Dino Šehar, ki je popeljal gostitelje v vodstvo. Kmalu so imeli domači nogometaši celo priložnost za četrti zadetek, toda Chinwendu Johan Nkama je zatresel prečko, Špehar pa je odbito žogo poslal v naročje Juga.

Vijoličasti so v zaključku silovito pritisnili in v 91. minuti so se rešili poraza. Junak je bil Marcos Tavares. 37-letni Brazilec je prišel mimo Bolhe in Luke Petka, nato pa z levico z roba kazenskega prostora matiral še Janžekoviča. Legendarni kapetan Maribora je zaigral šele drugič v tej sezoni. Vse skupaj je na zelenici preživel 21 minut. Dosegel je že svoj 158. gol v Prvi ligi.

Veteran Tavares v 91. minuti zagotovil točko Mariboru

Disciplinski sodnik NZS-ja Boštjan Jeglič je izrekel kazni za tekme 25. kroga. Med kaznovanimi je tudi trener vratarjev Maribora Mitja Pirih, ki je zaradi žaljenja sodnikov dobil tri tekme prepovedi.

Kot je sporočil NZS, je član strokovnega štaba vijoličastih dobil kazen prepovedi dela na treh tekmah zaradi žaljenja sodnikov po koncu tekme. Maribor je v tem krogu igral z Bravom in izgubil z 1:2. Za zdaj pa še niso sporočili morebitnih ukrepov, povezanih z incidentom na tej tekmi, ko so morali srečanje prekiniti v 82. minuti, ker je eden od navijačev stranskega sodnika Tomaža Černeta s predmetom zadel v glavo.

Muri so zaradi kršitve predpisov, ker ni bilo glavnega trenerja, izrekli kazen v vrednosti 200 evrov.