Giacomo Raspadori je bil na pravem mestu po slabem strelu Victorja Osimhena z enajstih metrov. Foto: EPA

Aktualni prvaki so bili večji del sezone v veliki krizi, novemu trenerju Francescu Calzoni pa je uspelo dvigniti krivuljo navzgor.

Vlahović v vratnico, Kvarachelia v polno
Stara dama je bila nevarnejša v uvodne pol ure. V 33. minuti je Federico Chiesa podal do Dušana Vlahovića, ki je z leve strani lobal vratarja Alexa Mereta, žoga pa je zadela vratnico.

Neapeljčani so povedli tri minute pred odmorom, ko je Giovanni Di Lorenzo z desne strani podal pred vrata, branilec Gleison Bremer je žogo slabo izbil na levo stran, kjer je bil Hviča Kvarachelija. Gruzijski napadalec je z volejem močno streljal, Andrea Cambiaso pa je malce spremenil smer žogi, ki je presenetila Wojciecha Szxzesnyja in končala v mreži.

Zadetrek Federica Chiese ni bil dovolj niti za točko. Foto: EPA

Razigrani Chiesa izenačil
Juventus je izenačil devet minut pred koncem, ko si je Chiesa izmenjal dvojno podajo s Carlosom Alcarazom, nato pa z natančnim diagonalnim strelom z desno nogo poslal žogo v mrežo.

Obramba Juventusa pozabila na Raspadorija
Pet minut pred koncem je 18-letni Belgijec Joseph Nonge stopil na gleženj Victorja Osimhena v kazenskem prostoru. Sodnik Maurizio Mariani prekrška ni opazil, a si je po navodilu videosodnika ogledal posnetek ob stranski črti in nato takoj pokazal na belo točko.

Osimhen je zelo slabo izvedel strel z enajstih metrov, Szxzesny se je izkazal s parado. Pritekel je Raspadori in z levico poslal žogo pod prečko. Obramba Juventusa je zaspala v ključnem trenutku srečanja in Torinčani so sklonjenih glav zapustili stadion Diega Armanda Maradone.

Kristjan Asllani je poskrbel za vodstvo Interja. Foto: EPA

Deveta zaporedna zmag Interja
Nogometaši Interja so v ponedeljek zvečer premagali Genoo z 2:1 in imajo že 15 točk naskoka. Črno-modri so v prvem polčasu dosegli dva gola. Po pol ure je zadel Kristjan Asllani, osem minut zatem pa je vodstvo z bele pike povišal Alexis Sanchez.

V drugem delu so Milančani precej trpeli. Genoa je najprej znižala v 54. minuti, ko je bil natančen Johan Vasquez, 12 minut zatem pa je zadel še Vitinha, a je stranski sodnik zaradi nedovoljenega položaja gol razveljavil. Inter je do konca zdržal in se veselil devete zaporedne zmage.

Sassuolo v boju za obstanek ostal brez Berardija
Verona je na zelo pomembni tekmi v boju za obstanek premagala Sassuolo z 1:0. Gostje so po porazu sredi tedna proti Napoliju z 1:6 na trenersko mesto do konca sezone postavili Davideja Ballardinija, ki pa ni uspešno debitiral. Odločilni zadetek je v 79. minuti dosegel Karol Swiderski.

Rezervist Noah Okafor je unovčil številčno premoč Milana dve minuti pred koncem. Foto: EPA

Pri Sassuolu se je poškodoval še eden ključnih igralcev. Napadalec Domenico Berardi, ki je tudi italijanski reprezentant, si je strgal ahilovo tetivo in bo tako najverjetneje moral izpustiti evropsko prvenstvo v Nemčiji.

Lazio izgubil proti Milanu in končal tekmo le z osmerico
Na uvodni tekmi 27. kroga je Lazio v petek zvečer na Olimpicu izgubil proti Milanu z 0:1.

Težave za Rimljane so se začele v 57. minuti, ko je Luca Pellegrini prejel drugi rumeni karton. Najprej je na začetku drugega polčasa podrl Christiana Pulišića, nato pa je še drugič v razmiku sedmih minut naredil prekršek nad Američanom.

Sodnik Marco di Bello je bil v središču pozornosti na Olimpicu. Izključil je kar tri igralce Lazia. Foto: EPA

Četrt ure pred koncem je Rafael Leao zatresel mrežo Lazia, a je bil v prepovedanem položaju. Milan je številčno prednost unovčil v 88. minuti, ko je zadel Noah Okafor. Vstopil je v 71. minuti in dosegel edini zadetek na srečanju. Njegov strel z levo nogo je vratar Lazia Ivan Provedel odbil, tudi Olivierju Giroudu ga ni uspelo matirati, nato pa je z desnico Okafor iz bližine poskusil še enkrat. Provedel je bil na pravem mestu, vendar mu je žoga ušla čez golovo črto.

Že v sodniškem dodatku sta pri Laziu neposredna rdeča kartona dobila še Adam Marušić zaradi žaljenja glavnega sodnika Marca Di Bella in Matteo Guendouzi, ki je odrinil Pulišiča in prejel drugi rumeni karton.