[3]
180046

Liga Nova KBM: Ilirija po sušnih sedmih tekmah dočakala zmago, do točk tudi Rogaška

Avtor: Rene Vidmar
29. 12. 2022, 11.02

Košarkarji Rogaške so v 12. krogu lige Nova KBM premagali Zlatorog s 70:58 (25:14, 41:29, 53:37).

Rogaška se je s tretjo zmago v zadnjih štirih nastopih izvlekla iz negativne novembrske serije treh porazov. S šesto zmago je prišla na 50-odstotni izkupiček ter se na lestvici lige Nova KBM pomaknila v zgornji del razpredelnice.

Zlatorog je sicer izgubil zadnji obračun v 2022, vendar je lahko zadovoljen z zaključkom leta, saj je po startu 0-6 oziroma 1-8 koledarsko leto končal z izkupičkom 3-9. Za njim je na lestvici LTH Castings z 2-10.

Rogaška je zasluženo prišla do dveh točk, saj je bila v ospredju praktično vseh 40 minut. Dobila je prve tri četrtine, le v zadnji, ko je bilo srečanje že zdavnaj odločeno, so bili Laščani za odtenek boljši.

Pri gostih sta imela Ivan Miličević (16 točk, trojke 4:8) in Cody Riley (13 točk, 11 skokov) statistični indeks 17, pri domačih pa je bil v tem elementu dvomesten le Klemen Požin s 16 točkami (met iz igre 7:8) in z indeksom 16.

Zlatorog bo tudi v 13. krogu igral doma, in sicer proti Iliriji (6. 1.), Rogaška pa bo 7. januarja gostila Hopse.

3

Martin Milec pred derbijem z Olimpijo: Ranjen lev je vedno najbolj nevaren (VIDEO)...Več

1

Pihler pred večnim derbijem: Želimo nadaljevati pozitivno rezultatsko serijo...Več