Realno stanje na zadnji teden marca 2023: dobili smo influencerko in naslovnice medijev, da brezplačnih malic za otroke ni, čeprav o njih poslanci razpravljajo že pol leta.

Foto: Televizija Slovenija
Foto: Televizija Slovenija

Popolnoma vseeno je, s kom se v zasebnem času druži Robert Golob. Zaradi mene je lahko v zvezi z influencerko (v Franu je ena od razlag, kaj beseda sploh pomeni: Influencer je nekakšen mnenjski vodja, ki za svoje sledilce preizkuša najrazličnejše izdelke in storitve in jih s tem promovira na socialnih omrežjih."), mamo svojih potomcev, ali moškim. To je njegova osebna stvar.

Ni pa vseeno, kaj v službenem času in za davkoplačevalski denar počne predsednik vlade Robert Golob. Ko govorimo o službeni plati Roberta Goloba je prav, da javnost zanima, kaj počne, in nujno, da Golob pojasni, kaj bo ukrenil. Ker s svojo ekipo drži roko nad denarjem in premoženjem državljanov. Neposredno, ko govorimo o davčni reformi, in posredno, ko smo pri upravljanju državnih podjetij. Javnost zasluži informacije zlasti na vrhuncu obljub, da bo vlada izboljšala državne podsisteme, ki ne funkcionirajo, in niso zadosten servis državljanom, ki zanje (in za delovanje predsednika vlade) plačujemo skozi dajatve. Reforma zdravstva je nujna, dobesedno stvar preživetja marsikoga med nami.

Ko pa gre predsednik vlade v televizijski studio in na dolgo in široko besediči o svojih osebnih zadevah, ki nas nič ne brigajo, zgolj mimogrede pa omeni, da so drugi krivi, da reforme ne gredo nikamor, je to hudo narobe.

Robert Golob lahko prosti čas preživlja z influnecerkami, skrajni čas je, da prične v službi predsednika vlade odgovarjati tudi na vprašanja pametnih žensk, denimo voditeljice Tarče Erika Žnidaršič, in pojasni, za kar je plačan on in cela njegova velika ekipa – kdaj in kako bo začel uresničevati obljube, da bomo živeli bolje. Pri tem pa še vedno ni pojasnil milijonskih nakazil iz časa, ko je bil direktor hčerinskega podjetja družbe v državni lasti Gen, vedno skuša preusmeriti pozornost.

Gotovo sem kot nekdo, ki že trideset let ne jem mesa, med prvimi, ki menijo, da so klavnice krute in je mogoče preživeti tudi brez ubijanja. Vsekakor področje, ki ga mora zakonodajalec urediti, več denarja je potrebno, zlasti po koroni, ko se zavetišča spet polnijo, nameniti brezdomnim živalim, državne in lokalne oblasti bi morale bolj aktivno skrbeti za sterilizacijo mačk, ker so majhni mucki res ljubki, a jih je preveč, in poginjajo od lakote in bolezni. Ampak, ko so volitve mimo in funkcije razdeljene, imajo vladarji nalogo to udejanjati, da o tem zgolj govorijo, je bizarno. Medtem ko ljudje v bolečinah kličejo reševalce, ti pa ne gredo na pomoč.

Sploh pa deluje vse, kar počne Robert Golob v zadnjih tednih, skrivanje za ženskami. Ko javno spregovori, ne govori o temah, ki bi jih pričakovali od predsednika vlade, ampak je tema njegove zasebnost. Ko bi moral predsednik vlade pojasniti, ali še zaupa ministru za finance, ali reforme bodo in kdaj, se skrije za influencerko ali ministricama Sanjo Ajanovič Hovnik in Dominiko Švarc Pipan.

V samostojni Sloveniji še ni bilo vladnega dvora, po katerem bi se sprehajalo toliko ljudi, ki so se prej preživljali s posredovanjem informacij javnosti, kot je trenutni. Vesna Vuković, Petra Škofic, Melita Župevc, Petra Bezjak Cirman, Mojca Pašek Šetinc, Tanja Fajon, same profesionalke, celo predsednik vlade je po razrešitvi z mesta direktorja v energetski družbi vedril v službi za odnose z javnostmi. Veliko babic, kilavo dete.

Obvestilo uredništva:

Mnenje avtorice ne odraža nujno stališč uredništev RTV Slovenija.