Jan Špan je do polčasa dosegel 13 točk (iz igre 5/9), v nadaljevanju pa še šest (na koncu met iz igre 7/18). Foto: KK Krka/Drago Perko
Sorodna novica Zadar že do odmora povozil razglašene zmaje

Potem ko je Krka v drugem polčasu zaostanek zmanjšala z 12 na dve točki (tri minute pred koncem), so varovanci Slavena Rimca z delnim izidom 2:6 odločili dvoboj.

Jan Špan je bil z 19 točkami (trojke 5/11) prvi strelec tekme, 13 jih je zbral do polčasa. Zbral je tudi pet podaj.

Pri Splitu je bil najučinkovitejši Toni Perković s 16 točkami. V raketi so gostje dosegli veliko več točk (28:46).

Krka je tako vse bližje izpadu iz lige, Split pa ohranja upanje za preboj na zaključni turnir.

Domžalčani brez možnosti proti Sutjeski

Kansai Helios je doživel hud udarec v boju za četrtfinale Lige ABA 2. Na petem in zadnjem turnirju rednega dela v Širokem Brijegu so izgubili proti neposrednemu tekmecu za uvrstitev med prvih osem, Sutjesko, bilo je 53:74 (polčas: 25:37, 38:57). Blaž Mahkovic je dosegel 14 točk, Tibor Mirtič 12.

Domžalčani so po nepopolnem 11. krogu zunaj mest za četrtfinale, ta teden pa jih čakata še tekmi proti Borcu in Podgorici, ki se prav tako potegujeta za čim višje izhodišče pred izločilnimi boji na začetku aprila.