Foto: EPA
Foto: EPA

Oskrbniki pravijo, da je razen teh poškodb želva v dobrem fizičnem stanju, prav tako nima težav s plavanjem. Nato pa je začela izločati, in sicer samo plastiko, in to kar šest dni.

Plastika je bila različnih velikosti, barv in sestave. Nekateri kosi so bili trdi, drugi ostri, poroča Guardian.

Želva zdaj tehta skoraj 400 gramov, kljub napredku pa bi lahko minilo leto dni, preden jo bodo iz živalskega vrta Taronga izpustili v naravo.

V bolnišnici živalskega vrta za divje živali skrbijo za do 80 morskih želv na leto. Veliko jih je poškodovanih, ker so se zapletle v ribiške mreže ali pa zato, ker pojejo trnke in plastiko.

Avstralske države, vključno z Novim Južnim Walesom, Queenslandom in Zahodno Avstralijo, so sprejele ostrejše prepovedi plastike za enkratno uporabo, a obseg te problematike je prevelik.

Po svetu je v oceane vsako leto odvrženih več kot osem milijonov ton plastike za enkratno uporabo. Raziskava na plaži na otoku Henderson, enem najodročnejših krajev na svetu, je ugotovila, da je na pesku raztresenih 38 milijonov kosov plastike.

Vendarle pa naj bi lokalne akcije pripomogle k zmanjšanju plastike. Na avstralskih obalah naj bi bilo v povprečju do 30 odstotkov manj plastike zaradi dela lokalnih oblasti pri preprečevanju tovrstnih odpadkov.