216556

Trener Leipziga: “Dobra forma Opende in Šeška je za nas izjemno pomembna”

Avtor: Šport TV
5. 2. 2024, 12.10

V nedeljo je Leipzig doma premagal Union Berlin z rezultatom 2:0. Biki so s tem prekinili niz treh zaporednih porazov. Slovenski napadalec Benjamin Šeško je k zmagi prispeval zadetek in tako zadel še na svoji drugi zaporedni tekmi v nemški Bundesligi.

Leipzig je zmagal prvič v letu 2024. V nedeljo so na Red-Bull Areni gostili ekipo iz prestolnice, ki na lestvici zaseda skromno petnajsto mesto. Berlinčani so po lanski odlični sezoni letos precej nazadovali. Odstavili so dolgoletnega trenerja Ursa Fischerja in ga nadomestili s Hrvatom Nenadom Bjelico. Bjelica je nedeljski obračun lahko spremljal le s tribun, zaradi kazni po konfliktu na tekmi Proti Bayernu. Biki so se z zmago približali četrtemu mestu. Zaostanek za Borussio iz Dortmunda so zmanjšali na zgolj točko

Leipzig je tekmo odprl dobro in si ustvaril veliko priložnosti. Svojo premoč so kronali v enajsti minuti, ko je svoj štirinajsti gol v sezoni dosegel Loïs Openda. Rezultat pa je kmalu po začetku drugega polčasa povišal Benjamin Šeško. Trener Marco Rose je bil s predstavo svojih varovancev zadovoljen: “Bila je zaslužena in pomembna zmaga. Tekma se je razpletla tako, kot smo si želeli. Po zadnjih dveh tednih zmaga zagotovo ni bila samoumevna. Svoje standardne situacije smo izkoristili, nasprotnikove pa dobro nadzorovali. Pokazali smo, česa smo sposobni. To pozitivno vpliva na navijače, ki so ključni za naš uspeh. Pomembno je, da sta naša dva mlada fanta spredaj v formi in dosegata zadetke.”

V 59. minuti je Šeško sicer zabil tudi svoj drugi gol. Po spektakularni podaji Olma je Radečan z glavo zatresel mrežo, vendar je bil zadetek po VAR analizi razveljavljen zaradi prepovedanega položaja

V prvo postavo sta se vrnila vratar Peter Gulácsi in kapetan Willi Orban. “Za nami je slab začetek novega leta. Vedeli smo, kaj moramo storiti proti Unionu, ki je težek nasprotnik. Odigrali smo dobro tekmo in zasluženo zmagali. Zdaj moramo tako nadaljevati. Dolgo časa nisem igral, ampak moram reči, da sem se danes dobro počutil. V teh trenutkih potrebuješ izkušene igralce. Zelo sem vesel tudi za Petra. Uspelo se mu je vrniti in na prvi tekmi ohraniti nedotaknjeno mrežo” je ob povratku dejal kapetan domačih.

Leipzig v naslednjem krogu čaka gostovanje gostovanje v Augsburgu. Na prvem srečanju teh dveh ekip v letošnji sezoni, so Biki zmagali z rezultatom 3:0.

1

2

Dončič po prvi polfinalni tekmi: Koga briga moj strelski izkupiček? (VIDEO)...Več

3

Ko pustiš za seboj tudi Gajserja in Prada, popustijo “vse zavore” (VIDEO)...Več

1

Bitka za Schalkejevega čudežnega dečka se stopnjuje: V najboljšem položaju Bavarci in biki...Več

2

BLOG: Čas je za Elšnika, Karničnika, Iličića, Topalovića… Pridete?...Več

3

Šeško v klubskem dresu znova trese, proti Heidenheimu do svojega 10. gola v Bundesligi (VIDEO)...Več