SP v nogometu za ženske, 2. dan

Že drugi dan prvo presenečenje na ženskem mundialu

Chiamaka Nnadozie | Chiamaka Nnadozie | Foto Reuters

Chiamaka Nnadozie

Na svetovnem prvenstvu za ženske v Avstraliji in na Novi Zelandiji so nogometašice drugi dan odigrale tri tekme. Švica je z 2:0 ugnala Filipine, Španija je s 3:0 premagala Kostariko, presenečenje pa je izid tekme med Nigerijo in favorizirano Kanado, ki se je končala brez golov.

Nova Zelandija nogomet
Sportal Novozelandke in Avstralke zmagovito začele SP

V novozelandskem Dunedinu sta za Švicarke zadeli Ramona Bachmann (45. minuta) in Seraina Piubel (64.). Prve so na tekmi sicer zagrozile Filipinke, a jim sodniki v 26. minuti doseženega gola zaradi prepovedanega položaja niso priznali. Z zmago so Švicarke prevzele vodstvo v skupini A, kjer je že v četrtek Nova Zelandija na prvi tekmi prvenstva premagala Norveško z 1:0.

Pravo presenečenje pa so pripravile Nigerijke, ki so v skupini B odščipnile točko olimpijskim prvakinjam Kanadčankam. Slednje so imele veliko priložnost za zmago v 50. minuti, a je niso izkoristile, saj je nigerijska vratarka Chiamaka Nnadozie ubranila enajstmetrovko 40-letni Christine Sinclair. Ta že šestič nastopa na SP, reprezentančni dres pa je doslej oblekla na 324 tekmah in dosegla že 190 golov. Zadnje minute so enajstkratne afriške prvakinje odigrale celo z igralko manj, ko je bila izključena Deborah Abiodun. Že v četrtek je v isti skupini Avstralija premagala Irsko z 1:0.

Esther Gonzalez | Foto: Reuters Esther Gonzalez Foto: Reuters Na prvi tekmi skupine C pa je Španija premagala Kostariko s 3:0. Kljub temu, da so favorizirane Španke tekmo začele brez prve zvezdnice Alexie Putellas, ki po poškodbi križnih vezi še ni popolnoma nared, so četrtfinalistke zadnjega EP popolnoma nadigrale tekmice z druge strani Atlantika. Najprej je že v 21. minuti Valeria del Campo poslala žogo v lastno mrežo. Le dve minuti pozneje je zabila Aitana Bonmati, v 27. minuti pa je za končni izid poskrbela Esther Gonzalez. Številne druge priložnosti, Španke so na nasprotni gol streljale 40-krat, so ostale neizkoriščene. Tudi enajstmetrovka Jennifer Hermoso v 34. minuti, saj je Daniela Solera žogo po njenem strelu odbila. V skupini C bo v soboto še tekma med Japonsko in Zambijo.