Bravo so tokrat klicali Sežancem

Tako kot lani jeseni so se tudi spomladi Sežanci domov vrnili s pomembno zmago iz Spodnje Šiške, ki jih ohranja v igri za neposreden obstanek. Drugič zapored je zadel Dino Stančič, tokrat za vse tri točke.

Dino Stančič (desno) je Taboru v zadnjih dveh tekmah z zadetkoma
prinesel štiri točke. Foto: Aleš Fevžer/NZS
Dino Stančič (desno) je Taboru v zadnjih dveh tekmah z zadetkoma prinesel štiri točke. Foto: Aleš Fevžer/NZS

LJUBLJANA > “Preboj, ki smo ga dosegli na prejšnji tekmi, nam je dal energijo,” je po tekmi najprej povedal trener Tabora Dušan Kosić. Podobnih misli so bili v sežanskem klubu že po nedeljskem remiju s Koprom, ko so ugotavljali, da so potrebovali psihološko spodbudo, kar zadetek za izenačenje v zadnjem napadu na tekmi nedvomno je.

Bravo je (ne le letos) zahteven tekmec, a ga Tabor očitno zna prebrati, saj je po 12. septembru v Šiški vpisal svojo prvo zmago v gosteh; pred skoraj pol leta je premagal prav - Bravo. Takrat je bilo sicer 2:0.

Domači trener Dejan Grabić je na igrišče poslal isto enajsterico, ki je pred dnevi ugnala Maribor. Bravo je tekmo začel odločno. Prek Martina Kramariča v enajsti in Gregorja Bajdeta v 20. je prišel do zaključnih strelov, a je prvi zgrešil, pri drugem pa je bil na mestu Jan Koprivec.. Kosić je v primerjavi z nedeljsko tekmo v prvi postavi opravil štiri spremembe, tudi tokrat po sistemu 3-5-2, ki je v nedeljo prinesel točko. Zaradi kartonov je manjkal Kevin Doukoure Grobry.

Gostje v svojem prvem pravem napadu zadeli, potem ko so domači izgubili žogo na sredini igrišča. Priboril si jo je Til Mavretič in jo hitro potisnil Dinu Stančiču, ki mu je po dolgem strelskem postu zadetek proti Kopru dal krila. Stekel je v hiter napad in rutinirano premagal vratarja Matijo Orbanića za svoj osmi gol v sezoni. V 33. minuti je imel po kotu današnji 35-letni slavljenec Marko Ristić novo priložnost za goste, toda njegov poskus z glavo je bil prešibak za Orbanića. Sežanci so bili boljši tekmec, za novo težavo in zgodnjo menjavo pri domačih pa je poskrbela poškodba Matije Burina.

V drugem polčasu je prvi nevarnejši strel v 57. minuti sprožil Ristić, toda Orbanić je bil na mestu, tako kot po Mavretičevem poskusu nekaj minut pozneje. Ljubljančani so nato poskušali povečati pritisk, toda obramba gostov je bila vseskozi zanesljiva.

V 76. minuti se je Taboru ponudila nova priložnost, a je Almin Kurtović blokiral strel Rodrigueja Bongonguija. Bravo ni imel več pravih idej v napadu, Kraševci pa so večinoma le še izbijali žogo iz potencialno nevarnih situacij in čakali protinapade ter tako tekmo mirno pripeljali do konca. “Ekipa je bila disciplinirana, izkoristili smo dane priložnosti in z nekaj truda uspeli zmagati. Naš cilj je bil, da Bravu ne dopuščamo preveč prostora, kar nam je z izjemo prvih 15 minut uspelo. Ko smo te minute prebrodili, so fantje odigrali disciplinirano. Tekma je bila trda z obeh strani, na takšni tekmi si je težko ustvarjati priložnosti, zato smo zelo veseli zmage,” je menil Kosić, ki ga v nedeljo čaka neposreden dvoboj z Aluminijem.

* Stadion Žak, sodniki: Mertik, Špur, Kranjc.

* Strelec: 0:1 Stančič (24.).

* Bravo: Orbanić, Burin (od 41. Španring), Jakšić, Milić, Kavčič, Kurtović, Nsana, Trontelj (od 90. Križan), Kramarič (od 79. Kurež), Kerin (od 79. Maružin), Bajde (od 46. Memić).

* Tabor: Koprivec, Ristić (od 85. Iscaye), Briški (od 46. Urh), Nemanič, Salkić, Koderman, Mavretič, Kryeziu (od 80. Korošec), Ovsenek, Stančič (od 67. Monjac), Bongongui (od 85. Kljun).

* Rumena kartona: Salkić, Stančič.