V tekmi, polni preobratov, sta ekipi bili strelsko razpoloženi na uvodu. Velenjčani so prvič povedli v 9. minuti po golu Kenana Pajta (7:6), vodstvo pa so še povišali po golu Domna Tajnika (8:6). Toda domačim tega naleta ni uspelo nadgraditi, Špancem so namreč dovolili priključek in novo vodstvo, ti so v 21. minuti prvič pobegnili za tri gole (13:10). Velenjčani so potem znova stvari prevzeli v svoje roke, na odmor so odšli z golom prednosti (16:15).

Po vrnitvi so Velenjčani zadeli dvakrat za +3 (18:15), a gostje so se vrnili. Ekipi sta se nato do konca izmenjavali v vodstvu, izenačeni sta vstopili tudi v zadnjo minuto. Odločilni gol je dobre pol minute pred koncem dosegel Tilen Sokolič s sedmih metrov.

Španci so imeli še 23 sekund za napad in izenačenje, z obrambo se je izkazal Aljaž Panjtar, tako da je zmaga ostala v Rdeči dvorani. To je bila sicer šele šesta obramba velenjskih vratarjev, a je bila vredna zmage.

Gorenje je po osmih krogih pri petih točkah in na petem mestu skupine, ima enako število točk kot današnji tekmec, ki je četrti, a je medsebojno tekmo v Španiji dobil z 31:26. Na vrhu skupine so Magdeburg s 15, Sävehof z 12 in Nexe z 10 točkami. Prvi štirje iz vsake izmed štirih skupin se prebijejo v osmino finala.

Velenjčane naslednja tekma v tem tekmovanju čaka 1. marca, ko bodo gostili francoski Pauc, zadnjo tekmo v skupini C pa bodo igrali 8. marca v gosteh pri Sävehofu.